Anu-Laura Tuttelbergi nukufilm „Kärbeste veski“ noppis juba kümnenda rahvusvahelise auhinna

06. november, 2012

022-molders6tkubtainast_toodeldud_00045Animafilmi režissöör ja Eesti Kunstiakadeemia magistrandi Anu-Laura Tuttelbergi nukufilm „Kärbeste veski“ pärjati Leipzigi dokumentaal- ja animafilmide festivalil Saksamaal žürii eriauhinnaga, mis on filmile juba kümnes oluline rahvusvaheline tunnustus. 29. oktoobrist–4. novembrini toimunud festival tähistas sel aastal oma 55. sünnipäeva ja on üks Euroopa vanimaid filmifestivale. Žüriisse kuulusid kunstnik Mariola Brillowska (Saksamaa), režissöör Sylvie Bringas (Suurbritannia) ning produtsent Zbigniew Żmudzki (Poola).

Žüriile meeldis „Kärbeste veski“ puisete nukkude liikumisrütm, montaaž ja muusika, millega režissööril on õnnestunud lihtsalt, kuid efektselt jutustada musta huumoriga lugu eluvõitlusest julmas maailmas.

Klassikalises ümarnukk tehnikas teostatud „Kärbeste veski“ on vähem kui aasta jooksul valitud ligi 50 rahvusvahelise filmifestivali programmi, olles 2006. aastal avatud Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonna senini edukaim tudengitöö. Film on pälvinud 10 auhinda ja äramärkimist, sh Grand Prix animafilmide festivalilt Tofuzi Gruusias ja „Parim debüüt“ Semafori filmifestivalilt Poolas.

„Kärbeste veski“ valmis Eesti Kunstiakadeemia animatsiooni osakonnas 2011. aastal ja filmi juhendajaks oli Priit Pärn.

Fotod filmist:

http://anulaura.com/fly-mill/