Aprillis toimub Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorum II

14. veebruar, 2014

norden3. aprill 2014 on kirjandushuvilised, raamatukogude töötajad, kirjastuste esindajad, kultuuri vallas tegevad ametnikud, õpetajad ja ajakirjanikud oodatud teisele Põhja- ja Baltimaade kirjandusfoorumile Tallinnas Eesti Rahvusraamatukogus.

Esimest korda toimus kirjandusfoorum eelmisel aastal Tallinna raamatumessi raames ning seda saatis suur huvi. Edu julgustas korraldama foorumit ka sellel aastal, taas Tallinna raamatumessi raames ning koos Eesti Kirjastuse Liidu ja Eesti Lastekirjanduse Keskusega. Sellel aastal on ürituse kandvaks teemaks laste- ja noorsookirjandus, sh Põhjamaade Nõukogu laste- ja noorsookirjanduse auhinnal, mis anti välja esimest korda eelmisel aastal.

Põhjamaadest astuvad teiste seas üles:

  • Áslaug Jónsdóttir – islandi autor ja raamatuillustraator; selle aasta Põhjamaade Nõukogu laste- ja noorsookirjanduse preemia nominent ja Põhjamaade trolliteemalise raamatukogunädala autor.
  • Kirjanik ja loova kirjutamise õpetaja Seita Vuorela ja raamatukunstnik Jani Ikonen – Põhjamaade Nõukogu laste- ja noorsookirjanduse preemia esimesed laureaadid, Soome.

Lisainfo Nordeni veebist.