Arengufond otsib Aafrika püramiidi põhja turgudest huvitatud ettevõtteid

03. jaanuar, 2012

Veebruaris plaanitakse Arengufondiga koostöös saata Keeniasse kaks projektijuhti, et tundma õppida Keenia tarbija käitumist ning võimalusi ettevõtluse arendamiseks Aafrikas või Aafrika näitel.


Antud projekti raames läheb kaks eesti projektijuhti üheks kuuks Keeniasse, et tundma õppida püramiidi põhja tarbijat. Uurimus viiakse läbi koos globaalselt tunnustatud vaatleja Niti Bhaniga, kes omab pikaajalisi kogemusi püramiidi põhja turgude uurimisel.

Keenia on tuntud näiteks oma hästi juurdunud mobiilimaksete süsteemiga. See süsteem on aidanud vähendada korruptsiooni ning suurendanud inimeste palku, sest raha laekub otse inimesele ilma vahendajateta. Samuti tekkis paljudel peredel võimalus laenu võtta, kuna neil õnnestub nüüd oma sissetulekut tõestada. Mobiilimaksete süsteemi eripärad Keenia tarbijaturul on näide aladest, mida on võimalik projekti käigus lähemalt uurida. Täpsem ülesande püstitus valmib koostöös ettevõttega.

Seoses antud projektiga otsivad projektijuhid ja Arengufond koostööpartnereid, kes võiksid olla huvitatud Keenia püramiidi põhja turu tundmaõppimisest, et potentsiaalselt laiendada oma ettevõtet vastavale turule või rakendada sealt saadud õppetunde uudsete vaatenurkade loomisel juba tuttavatel turgudel. Kuna projekt algab juba veebruaris, oodatakse partneritelt kiiret reageerimist.

Lisainfo saamiseks palume ühendust võtta Siim Eskoga e-maili aadressilsiim.esko@arengufond.ee või telefonil  53 409 331 .