Arhitekt kui edukas ettevõtja

26. august, 2013

Salto AB. Fast Track. Foto Karli LuikÄrioskused on vajalikud igale arhitektuuribüroole. Ent kuidas olla majanduslikult edukas ja jääda ka loominguliselt ärksaks? Just seda, kuidas juhtida arhitektuuribürood kui äriettevõtet saab õppida Eesti Arhitektuurikeskuse koolitusprogrammis Arhitektuuri Trampliin. Juba oktoobris alustab uus neljakuuline arenguprogramm Arhitektuuri Trampliin 2, mis suunatud Eesti arhitektuurivaldkonna ettevõtetele.

Arhitektuuri Trampliin on arenguprogramm, mille abil Eesti Arhitektuurikeskus aitab kasvatada arhitektuuri valdkonna ettevõtete konkurentsivõimet Eestis ja välisturgudel. Arhitektuuri Trampliini keskseks osaks on tihe koostöö mentoritega, kes auditeerivad arhitektuuribüroo hetkeseisu ja nõustavad programmis osalejaid erinevate arengu- ja ärimudelite osas.

Arhitektuuri Trampliin on suunatud nii Arhitektuurikeskuse ekspordiklubi AKU liikmesbüroodele kui teistele Eesti arhitektuuribüroodele, kel soov kasvatada konkurentsivõimet ning eesmärk siseneda lähitulevikus välisturgudele. Arenguprogrammi valitakse osalema 15 ambitsioonikat arhitektuurivaldkonna ettevõtet. Igast ettevõttest saab osaleda maksimaalselt kolm inimest.

Arhitektuuri Trampliini pilootprogrammi läbis 2013. aasta kevadel edukalt 15 arhitektuuri- ja sisearhitektuuribürood. Teiste seas KAOS Arhitektid, Hannes Praks OÜ, TEMPT, Arhitektuuribüroo JVR, Ühinenud Arhitektid, Laika, Belka & Strelka, KAMP Arhitektid jt.

Arhitektuuri Trampliini kohta loe täpsemalt siit:

http://www.arhitektuurikeskus.ee/haridus/koolitus/arhitektuuri-trampliin/trampliin-2/  

Küsi lisa: jana@arhitektuurikeskus.ee