Arhitektuuri-jalgrattatuurid viivad augustis Kopli poolsaarele ja Piritale

29. juuli, 2014

unnamedEesti Arhitektuurikeskus kutsub Sind suvistel esmaspäevadel 4. ja 18. augustil Tallinna arhitektuurilugu avastama! 

 

AUGUSTIS veel ees ja registreerimine avatud:

4. august – Pelgulinn, Pelgurand, Kopli – jalgrattaga.
Alustame Mööblimaja juurest, seejärel läbi Pelgulinna Pelguranda ja siis Koplisse. Juttu tuleb Lenderi ja Tallinna majadest, stalinistlikest majadest ja hruštšovkadest, Vasara elamutest ja Kopli poolsaare hoonestuse ajaloost.  Giid Kaur Sarv.

18. august – 20. sajandi arhitektuur Pirital – jalgrattaga. 
Enne taasiseseisvumispäeva teeme tiiru Piritale, ning kuna Pirita põnevamad objektid paiknevad suurel territooriumil, siis võtame selle arhitektuurituuri ette jalgratastel. Kindlasti tuleb giid Mihkel Karuga juttu Lillepaviljonist, Maarjamäe memoriaalist, Kalevi jahtklubist aga ka Maarjamäe moodsamast elamuarhitektuurist ja Naba lasteaiast. Giid Mihkel Karu.

Kõik arhitektuuri-tuurid toimuvad kell 18-20, osalustasu 8€ / inimene. Ennast mugavalt registreerida saab siin. Kui soovid midagi täpsustada, kirjuta palun Rait Talvikule, rait@arhitektuurikeskus.ee, või helista +372 56 495 530. Tuuri täpse alguspunkti teatame osalejatele pärast registreerumist – ja igaks juhuks: ratas peab endal olemas olema.