Arhitektuuri töötubade sari lastele ja noortele!

25. jaanuar, 2011

altArhitektuurikeskus alustab veebruarist töötubade sarjaga, mis on suunatud arhitektuurist, ruumist ja linnast huvitatud lastele ja noortele.

Töötoad on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele ehk teemale, mida tänased üldhariduskoolide õppekavad vaid väga põgusalt puudutavad. Pooleteise tunni jooksul tutvutakse arhitektide juhendamisel ühe teemaga, arutatakse mõisteid ja küsimusi; ehitatakse, meisterdatakse, joonistatakse või joonestatakse; uuritakse, kuidas valminud töö teemaga suhestub, milliseid lahendusi pakub või milliseid küsimusi tekitab. Nooremad leiavad küsimusi, vastuseid ja uusi teadmisi käelise tegevuse käigus, vanemad kuulavad loenguid ning saavad praktiliste ülesannete näol tõsisemaid kogemusi ruumiga tegelevate erialade igapäevast. Töötubades ei õpita arhitektiks, vaid ruumilise maailma eri- ja seaduspärasid märkama ning tajuma.

Juhendajateks  on Kaire Nõmm kadri Klementi. Töötoad toimuvad kord nädalas kahes vanusegrupis: nooremad (9-11 aastased) ja vanemad (15-19 aastased). Üks kord kestab 90 minutit.

Rohkem infot Arhitektuurikeskuse kodulehel