Arhitektuuri üliõpilased ühendavad arhitektuuri ja filmikunsti

27. juuli, 2010
Eesti Kunstiakadeemias toimub 19.-30 juuli rahvusvaheline arhitektuuritudengite workshop “CinemArchitecture”, mille eesmärgiks on ühendada arhitektuur ja filmikunst – vaadata, kuidas linn ja ruum on kasutusel filmikunstis. Tahame teada, kuidas film on aktiivse loomingulise vahendina kasutusel arhitektuuri kogemisel ja õpetamisel. Tulemuseks on erinevate vahenditega jäädvustatud vaatlused linnakultuurile. Workshopil on esindatud arhitektuuri üliõpilased neljast ülikoolist:
Cambridge Ülikool
Liverpooli Ülikool
Porto Ülikool
Eesti Kunstiakadeemia

Kolmapäeval, 28. juuli kell 15:00-15:45 esilinastuvad Kinomajas Tallinnas workshopi raames valminud tudengifilmid teemal “Narrative Expressive Space” ja “City Symphoniettas”
Kõik huvilised on linastusele oodatud.

Kokku valmib 2 nädala jooksul lühifilme neljal teemal:
“City Symphoniettas”
“Narrative Expressive Space”
“Edit in Camera”
“Observing the City” + iseseisev projekt

Tudengeid juhendavad 2 nädala jooksul professorid nimetatud ülikoolidest. Lisaks on kaasatud väljastpoolt Eestit õpetama ja juhendama Maureen Thomas – dramatist, libretist, stsenarist ja meedia režissöör; Helmut Weihsmann – ajaloolane, filmi- ja arhitektuurikriitik; François Penz – arhitekt, Cambridge Ülikooli professor. Eestist aitavad kaasa Hardi Volmer ja Urmas Jõemees.

Workshop’i toetavad: British Council, Eesti Kultuurkapital, Eduction and Culture DG ja Eesti Kunstiakadeemia

Workshop’i raames on olnud huvilistel võimalus õhtuti vaadata Kinomajas filmiklassikat ja osaleda diskussioonides. Õhtuste avalike ürituste kava leiab http://www.facebook.com/event.php?eid=135536449803254&ref=ts