Arhitektuuri välkloengu teemaks on “Arhitektuur pildis. Pilt arhitektuuris”

24. september, 2014

Järgmisel neljapäeval, 2. oktoobril toimuval järjekordsel arhitektuuri välkloengu teemaks on “Arhitektuur pildis. Pilt arhitektuuris”. Seekordse moderaatori Maria Arusoo sõnul tuleb juttu fiktiivsest arhitektuurist, arhitektuurist fotol, aga ka pildist hoonel ehk graffitist linnaruumis nii fotoblogija kui arhitektuuripärandi kaitsja vaatenurgast. Esinejad küsivad, millised on arhitektuuri representatsioonid kujutavas kunstis ja millised kunsti väljundid linnaruumis. Arhitektuuri hinnatakse enamasti funktsiooni järgi ja kunsti eetilise sõnumi kaalukuse järgi. Mis siis saab kui need kaks kusagil kohtuvad…?

Välkloengud toovad ühele lavale kokku erinevate elualade esindajaid – sel korral on moderaator kutsunud esinema arhitektuuriajaloolase Oliver Orro, graffitijoonistaja ja graafilise disaineri Viktor Gurovi, kunstnik Dénes Farkase, arhitekti ning kunstniku Paco Ulmani, EKA fotoosakonna professori ja juhataja Marco Laimre ning arhitekti ja füüsiku Kaja Pae.

Välkloeng “Arhitektuur pildis. Pilt arhitektuuris” algab 2. oktoobril kell 20.30 Tallinnas Telliskivi Loomelinnaku Vabal Laval (Telliskivi 60a) ning välkloengu otseülekannet saab jälgida veebis aadressil kultuur.err.ee. Välkloengule eelneb Eesti Fotokunstimessi avamine loomelinnaku Rohelises saalis kell 18.00. Välkloengud on tasuta.

Eesti Arhitektuurikeskuse korraldatavate välkloengute eesmärk on kutsuda avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitada arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viia ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengute raames tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.

Arhitektuuri välkloengute korraldamist toetab Kultuurkapital.

http://www.arhitektuurikeskus.ee/