Arhitektuurialase lasteraamatu käsikirja võistlus

04. detsember, 2009

Käivitamaks Eesti Arhitektuurikeskuse lasteprogrammi, on OÜ Zizi&Yoyo koostöös Arhitektuurikeskuse ja Eesti Arhitektide Liiduga välja kuulutanud arhitektuurialase lasteraamatu käsikirja võistluse, mis vaatab kaasaegset ja tuleviku eesti kodu läbi arhitekti pilgu.

Käsikiri avaldatakse OÜ Ziz&Yoyo poolt vastavalt võistlustingimustele ‘Külaskäik’ raamatusarja osana, raamatusarja eesmärk on avada maailma erinevate kultuuride elamud kui keskkonnaõpikud ja näidata lastele kätte tee, kuidas ümbritsevat tehiskeskkonda meie ümber mõista. Mis on seina sees? Kuhu läheb kanalisatsioon? Kuidas osata läbi katuse maja sisse vaadata, näha ruumide ja kodu paigutust linnas.

Sarja iga raamat õpetab ruumilist mõtlemist: majas toimuv on otseselt seotud sellega, kuidas iga väiksemgi detail on omal ajal projekteeritud.
Kui ‘Külaskäik Draakon-Lilli majja’ on jaapani arhitekti Riken Yamamoto detailirohkete joonistustega omapärane raamat lastele jaapani kodust, siis käesolev võistlus otsib sarnases formaadis käsitlust eesti kodust.

Tööde esitamise tähtaeg on lastekaitsepäeval, 1.juunil 2010.
Võistlustingimustega saab tutvuda raamatusarja kodulehe uudisterubriigis ja Arhitektuurikeskuse kodulehel siit

Lisainformatsioon:
Veronika Valk
OÜ Zizi & Yoyo
M: 551 5153
E: veronika.valk@mail.ee

Ülar Mark
Eesti Arhitektuurikeskus
M: 503 8872
E: ular@arhitektuurikeskus.ee