Arhitektuuribüroo Pluss võitis arhitektuurikonkursi Riias

02. september, 2010

Foto: powerhouse.ee

Hotelliketi Marriott International ning Läti Arhitektide Liidu koostöös korraldatud rahvusvaheline arhitektuurikonkurss Marriott Hotel Riga projekteerimiseks Riia vanalinna võitsid Eesti Arhitektuuribüroo Pluss arhitektid Indrek Allmann ja Joel Kopli.
“Eesti arhitektuuribüroo lahendus oli kõige väljendusrikkam ning mis kõige olulisem – hästi ning harmooniliselt integreeritud ümbritsevasse vanalinna, mis oli lähteülesande lahendamise kõige keerukam osa,” ütles konkursi žürii esimees Eric Grube. “Eesti spetsialistide töö oli väga professionaalne – Arhitektuuribüroo Pluss suutlikkus ja kogemused hotellide projekteerimisel on väga kõrged.”Read More

“Hotelli asukoht on väga prestiižne – otse ühes olulisimas vanalinna väravas, Minsterejas, Kungu, Pasta ja 13. jaanuari tänava vahelises alas. Seetõttu oli konkurss ka kõrgendatud tähelepanu all,” sõnas Arhitektuuribüroo Pluss juhtivarhitekt Indrek Allmann. “Arvestada tuli ajaloolist väärtust omavate hoonetega, koha pärimusega ja samas luua täiesti uus tänapäeva tõekspidamistele vastav põnev linnaruum. Kavandatav Marriott Hotel Riga hoone hõlmab mitut krunti – kokku tuleb suur, mitmekesine hoone, mis jääb vanalinna sisenemise maamärgiks.

“Marriott Nordic Regional Office tellitud Marriott Hotel Riga projekteerimise avaliku arhitektuurikonkursi vastu oli väga suur huvi – kokku esitati 17 võistlustööd väga tugevatelt tegijatelt kolmest riigist,” rääkis Arhitektuuribüroo Pluss OÜ juhatuse liige Katrin Ventsel.

Marriot International on hotellide võrgustik, millesse kuulub 3457 hotelli üle maailma, kokku 603 000 toaga. Renaissance Hotels on Marriott hotellide boutique-tüüpi hotellide kett. Renaissance Hotels & Resorts ootab oma hotellidesse külalisi, kes soovivad, et hotellisviibimine oleks huvitav – pakkudes ainulaadset, kohalikku omapära rõhutavat arhitektuuri ja disaini, restorane ja baare ning võimalust “off the radar” reisielamusteks üle maailma. Hotelli ehituse kogumaksumus on 35 miljonit eurot, ehitus algab 2011. aastal. 180toaline hotell ehitatakse Riia vanalinna ühte võtmeväravasse.