Arhitektuuribürood saavad taotleda senisest suuremat toetust rahvusvahelistest arhitektuurivõistlustest osa võtmise kulude katteks

07. juuli, 2014

arhitektuurikeskusEesti Arhitektuurikeskus (EAK) koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega suurendab toetuse summat, mida Eesti arhitektuuribürood saavad taotleda rahvusvahelistest arhitektuurivõistlustest osa võtmise kulude katmiseks. Toetuse eesmärk on aidata kaasa Eesti arhitektuuribüroode eksporditegevusele, toetusega tohib võistlusel osalemise tehnilistest kuludest katta kuni 80% ning toetuse maksimaalseks suuruseks on alates 1. juulist 4000 eurot ühe taotluse kohta.

Toetus on mõeldud arhitektuuribüroodele ning suunatud välisriikides korraldatavatel arhitektuurivõistlustel või projekteerimishangetel osalemiseks. Toetust saavad taotleda arhitektuuribürood, mis on oma senises tegevuses saavutanud tunnustust ja olnud edukad arhitektuurivõistlustel ning toetust taotlev büroo peab olema seadnud eesmärgiks tegeleda erialase ekspordiga.

Toetust antakse välisriikides korraldatavatest arhitektuurivõistlustest või projekteerimishangetest osavõtuga seonduvate kulude osaliseks katmiseks, eelistatud on osavõtt kutsutud võistlustest (ideevõistluseid, millele üldjuhul ei järgne tellimust või rakendust, ei toetata).

Toetus tuleb ära kasutada kuni 30. septembrini 2014. Täpsema info leiate http://www.arhitektuurikeskus.ee/aku/toetusmeede/

Meedet rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Eesti Arhitektuurikeskuse missiooniks on Eesti kaasaegse arhitektuuri ja linnaehituse edendamine ja arendamine, arhitektuurialase teadlikkuse kasvatamine ning Eesti arhitektuuriekspordile kaasa aitamine.