Arhitektuurikaubamaja katus.eu viis Eesti disaini Manchesteri disainimessile

08. juuni, 2014

Tartu Loomemajanduskeskuses tegutseva arhitektuurikaubamaja www.katus.eu eestvedamisel jõudis Jaanus Orgusaare aiamaja NOA ning 11 Eesti arhitekti väljapanek 6.-8. juunil toimuvale Manchesteri disainimessile. 

Disainer Jaanus Orgusaare aiamaja NOA osaleb lühikese vaheaja järel taas Inglismaa messil. Alles maikuus oli Noa koos arhitektuurikaubamaja katus.eu kureeritud Eesti eramuarhitektuuri näitusega Grand Design Live messil Londonis. Katus.eu tegevjuht Tiit Sild ütles, et Eesti disain sai Londonis palju tähelepanu ja vajalikke kontakte ning Noa kutsuti edasi järgmisele üritusele.  

NOA on rombikujuliste külgedega moodulmaja, mida saab üha uute moodulitega laiendada.  

Katus.eu on internetikeskkond, mille kaudu saab soetada tuntud arhitektide projekteeritud kaasaegseid tüüpmaju, mille ehitavad valmis kodumaised ettevõtted. Alates 1. maist on katus.eu keskkonnas avatud ka veebipood, kust saab osta Jaanus Orgusaare autorimööblit. 

Populaarne rahvusvaheline disainimess Ideal Home Show on juba 106aastase ajalooga kiirelt populaarsust koguv üritustesari. Mess on pühendatud ehituse, kodusisustuse, remondi, tehnoloogia ning aiakujunduse teemadele, andes külastajatele võimaluse tutvuda tuhandete toodete ja pakkumistega, mida peatänaval osteldes ei leia. Mess toimub Event City messikeskuses. 

Messile minekut toetavad Arhitektuurikaubamaja OÜ, Woodland Homes, Eesti Arhitektuurikeskus, Elumaja OÜ ning  Tartu Loomemajanduskeskus