Arhitektuurikonkurss kooliõpilastele ootab mõtteid tõeliselt heast koolimajast

19. september, 2014

Arhitektuurikonkurss “Unistuste koolimaja” on kooliõpilastele suunatud ideevõistlus, milles osalejate eesmärk on välja pakkuda visioon ühest tõeliselt heast koolimajast.

Kes veel kui mitte õpilased ise – kelle seas on nii nutikaid leiutajaid, osavaid mõtlejaid kui andekaid kujundajaid – tunnevad kõige paremini koolimajade häid külgi ja kitsaskohti ning selle igapäevaseid kasutajaid ja tegevusi. Ideevõistlus otsib läbimõeldud nägemust sellest, milline võiks olla hea ja innustav töökeskkond nii õpilastele kui õpetajatele. See on peaaegu nagu päris arhitektuurikonkurss, kuhu tuleb saata lihtsad joonised ja lühike kirjeldus oma mõtetest (inspiratsiooni pakub näidete galerii konkursi kodulehel). Konkursitöö võib välja mõelda nii üksi kui sõbraga kahepeale. Töid hindab asjatundjatest žürii ning parimatest töödest koostatakse kõigile avatud näitus.

Tööde esitamise tähtaeg on 30. september 2014. Konkursi žürii jagab välja kolm auhinnalist kohta, Tallinna linn annab eripreemia parimale Tallinna koolile ning erilisemad tööd märgitakse ära kiitusega.

Täpsem info: www.arhitektuurikool.ee/konkurss/

Arhitektuurikonkurssi “Unistuste koolimaja” korraldavad Arhitektuuri Huvikool, Linnalabor ja Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.