Armin Kõomägi: Kunst peab olema näha!

11. jaanuar, 2012

Perekond_III_Valeri_VinogradovEttevõtja, kirjanik ja kunsti koguja Armin Kõomägi on tulnud välja uue kontseptsiooniga-  soovides kaasaegset eesti kunsti  avalikus ruumis eksponeerida, annab ta koolidele, haiglatele, vanglatele ning teistele asutustele teoseid laenuks. Peaasi, et teosed poleks peidus ning oleksid nähtavad paljudele.


Kuidas selline idee tekkis ?
Eelmisel suvel hakkasin mõtlema, milleks ma teoseid kogun, sest mulle tegelikult ei meeldi asju koguda. Mitte kellelgi ei ole kasu seisvast kunstikogust. Kunst peab olema näha! Sellest tekkiski idee pakkuda kunsti tasuta eksponeerimiseks avalikes asutustes.

Kuidas võimalust täna kasutatakse?
Olin ise aktiivne ning saatsin arvukalt e-kirju koolidele, haiglatele, sünnitusmajadele ja vanglatele. Täna on mõnes kohas teosed üleval.  Kunsti deponeerimine on ühiskondlikele asutustele tasuta.

Tundub päris isetu idee?
Tegelikult on just hästi isekas, sest ma soovin ju oma kogu näidata.

Kuidas hindad, kas inimesed osakavad kaasaegset kunsti mõista?
Raske öelda, sest ma ei  saa kindlasti ise ka kõigest aru ja ega ei peagi saama. Kunsti võlu peitubki selles, et kõik variandid on õiged.  See ei ole aabits, et kõik ütlevad kooris A ja teised variandid on valed.

Mille alusel valid oma kogusse teoseid?
Esiteks peavad need olema kas Eestist või olema Eestiga lähedalt seotud. Teiseks peab kunstnik olema elus ning kolmandaks peab teos mulle väga meeldima. Tegu on täiesti subjektiivse koguga.

Armin Kõomägi astub üles 27. jaanuaril Loov Eesti korraldatud kunstiseminaril „Kuidas müüa kunsti?“, kus annab ülevaate kunsti koguja perspektiivist.

Vaata valikut Armin Kõomägi kustikogust siit: http://kunstikogu.eu/