ARS CONCEPT: vestlusring “Turg kunstile – kunst rahvale?”

19. veebruar, 2019

26. veebruaril 2019 kell 15–18 toimub kunstikeskkonnas ARS Concept (T1 Mall of Tallinn, Peterburi tee 2) kunsti loojate, vahendajate ja tarbijate vestlusring “Turg kunstile – kunst rahvale?”. Arutelude eesmärgiks on kaardistada meie tänase kunstituru ja –maastiku kitsaskohti ja arenguvõimalusi. Kes, miks ja kuidas ostab aastal 2019 Eestis kunsti? Kuidas mõjutab kunst meie igapäevast elu, tööd ja keskkonda? Kuidas koostöös toetada loojate ettevõtlikkust ja ettevõtjate loovust?

Vestlusi kuulama, küsima ja oma mõtteid avaldama ootame ettevõtjad, tänaseid ja tulevasi kunstikogujad, (sise)arhitekte, kunstnikke ja loovettevõtjaid, loomemajanduse asjatundjaid ja kunstihuvilisi.

Vestlusring on vahekokkuvõtteks Eesti Kunstnike Liidu poolt EASi toel ellu viidavas projektis “Avatud ARS 2”, mille raames loodi läinud aasta novembris uues keskuses T1 Mall of Tallinn pilootprojektina hübriidne kunstikeskkond ARS Concept. 40 professionaalse kujutava ja tarbekunstniku looming on koondatud väljapanekuks deviisi all “Mõttega tehtud ja valitud kunst“. ARS Concepti eesmärgiks on toetada kunstnikke nende teoste tutvustamisel ja müümisel ning uute koostöösuhete sõlmimisel – samuti kõnetada vaatajate hulgas lisaks asjatundjatele ka neid inimesi, kes igapäevaselt galeriisid ja muuseume ei külasta. ARS Concept on keskuses T1 avatud kuni 28.02.2019.

Kolmeosalises modereeritud vestlusringis arutletakse järgmistel teemadel:

  1. Kunstnik – inimene, asjatundja, kaubamärk. Vestlevad: kunstnikeduo Varvara & Mar liige, tehnoloogilise ajastu mõjude ja sotsiaalsete muutustega tegelev dr Varvara Guljajeva; foto ja teiste elektrooniliste meediatega töötav vabakutseline kunstnik Peeter Laurits; kunstnik ja kultuuriväljal toimetav projektijuht Kaire Rannik; turundaja, tippjuht ja loominguline inimene Erik Sakkov; galerist, Temnikova & Kasela Galerii kaasasutaja ning Eesti kaasaegse kunsti eksportija Olga Temnikova. Moderaator: Eesti Kunstnike Liidu president Vano Allsalu.
  2. Olla ja omada: kunst kui meelelahutus, kirg ja investeering. Vestlevad: Haus Galerii asutaja ning Eestis kunstioksjonite traditsioonile aluse panija Piia Ausman; Maalehe peatoimetaja, kunstikoguja ja kunstiraamatute autor Andres Eilart; Eesti Ekspressi ajakirjanik Pekka Erelt, kelle kunsti- ja kogumishuvi ei tunne ajalisi ega geograafilisi piire; kunstikeskkonna NOAR kaasasutaja, Tallinn Art Week’i peakuraator ja Nordic and Baltic Young Artist Award’i initsiaatorAndra Orn; investeerimispankur ning kunstikoguja ja –toetaja Rain Tamm; Eesti Fotokunstimessi korraldaja Kadi-Ell Tähiste. Moderaator: Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse projektijuht Kadri Laas-Lepasepp.
  3. Mitte ainult kamina kohale: kunst töökeskkonnas ja avalikus ruumis. Vestlevad: Eesti ühe suurima avaliku ruumi kunstiteoste tellija, Riigi Kinnisvara esindaja, ruumilahenduste projektijuht Sixten Heidmets; sisearhitekt Mari Kurismaa; sisearhitektuuribüroo Ace of Space asutaja, sisearhitekt ja kunstisõber Ines Käärma; arhitekt ja kunstnik Arne Maasik; Akzo Nobel Baltics AS turundusjuht ja AkzoNobel Kunstipreemia projektijuht Kertu Väre. Moderaator: Eesti Sisearhitektide Liidu juhatuse esimees Pille Lausmäe.

Registreerimine

Ajakava:

Algus 15.00 (kogunemine, joogid ja suupisted). ARS Concepti tutvustus.

Iga teemablokk kestab ca 45 minutit. Vestlusringi ametlik osa lõppeb kell 18.

Asukoht:

ARS Concept asub T1 Mall of Tallinn keskuse Tartu mnt. poolse aatriumi ääres II korrusel. Juhised kohalejõudmiseks leiab SIIT.