Art.Award. kunstikonkursile saab töid esitada reedeni

21. mai, 2012

Henkel ootab Eesti kunstnike töid rahvusvahelisele Art.Award. kunstikonkursile. Üheteistkümnendat aastat toimuvale konkursile esitati Baltikumist eelmisel aastal ligi 70 tööd. Konkursi võitja saab sel aastal auhinnaks 7000 eurot, näituse koduriigis ja Viini moodsa kunsti muuseumis MUMOK.


“Konkurss on heaks võimaluseks saada teostele professionaalset tagasisidet ja parimate tööde puhul ka äramärkimist. See on ühtlasi võimalus korda seada oma portfoolio ja mõelda sellele, kuidas tutvustada oma teoseid inimesele, keda ehk isiklikult ei tunta,” rääkis Art.Awardist žürii juht, kaasaegse kunsti kuraator Rael Artel. “Eelkõige hindame teoste puhul nii ideede kui ka maailma nägemise originaalsust ning teostuse asja- ja ajakohasust. Võidutöö peaks olema kaasaegse kunsti kontekstis adekvaatne ja kõnetama kaasajas elavat-kaasalöövat vaatajat,” lisas Artel. Lisaks Rael Artelile kuuluvad žüriisse veel Indrek Grigor ja Maria Arusoo. Balti kunstnike tööd vaatab žürii üle juuni teises pooles.

“Konkursile on oodatud silmapaistvad maalid, joonistused, fotod, videod ja installatsioonid. Eelmisel aastal oli esitatud tööde arv ja kõrge kvaliteet väga üllatav, loodame et kunstnike huvi on sel aastal vähemalt sama suur,” rääkis Henkeli Baltikumi kommunikatsioonijuht Herdis Olmaru. “Konkursil saavad osaleda Kesk- ja Ida-Euroopa kunstnikud. Eestist jõudis võistluse finaali viimati 2007. aastal Hannes Seeberg. Eelmisel aastal pääses finaali lätlane Krišs Salmanis, seega on kohalikel kunstnikel rahvusvahelisel konkursil päris head võimalused,” lisas Olmaru.

Art.Award. konkursil saavad osaleda kõik alla 40-aastased kunstnikud, tööde esitamise tähtajaks on 25. mai 2012. Kohalik žürii vaatab tööd üle 2012. aasta juunis ja parimad tööd saadetakse hindamiseks rahvusvahelisele žüriile Viinis. Seejärel valitakse välja viis finalisti, konkursi võitja kuulutatakse välja 2012. aasta novembris auhinnagalal.

Täpsemate konkursitingimustega on osalemishuvilistel võimalik tutvuda http://scr.bi/AE7KJ4.