artiklid 2010 juuli-dets

16. september, 2010
 • Loomemajanduskeskuses selgusid uued loovettevõtjad
  Tartu Loomemajanduskeskuse pressiteade, 01.07.2010
  Sellel nädalal kaitsesid alustavad loovettevõtjad Tartu Loomemajanduskeskuse juures töötava komisjoni ees oma äriplaane. Loomeinkubaatorisse pääseb sügisest üheksa uut loovettevõtet.
 • Juu Jääb on aidanud 14 aastat kohalikku majandust elavdada
  Aare Laine, 09.07.2010, Saarte Hääl
  Loovust ja ettevõtlust ühendava loomemajandusportaali www.looveesti.ee andmeil elavneb kohalik majandus paljuski festivalide ja teiste kultuurisündmustega. Loov Eesti tegevjuhi Eva Leemeti sõnul on festival Juu Jääb 14 aastaga kujunenud kohaliku kultuurisuve tunnusmärgiks.
 • Loomekeskus otsib Kalevi tänava majadele konkursiga nimesid
  Risto Mets, 13.07.2010, Tartu Postimees
  Tartu loomemajanduskeskus ootab ettepanekuid oma kolmele hoonele Kalevi 13, 15 ja 17 nimede leidmiseks. Iga maja parima nime pakkujale on auhinnaks 1000 krooni.
 • Festivalid elavdavad kohalikku majandust
  Aare Laine, 20.07.2010, Saarte Hääl
  Eesti eri piirkonnad meelitasid juulikuu teisel nädalavahetusel külastajaid enam kui saja kultuurisündmuse ja üheksa suure festivaliga, mis pakkusid lisaks elamustele ka võimalusi kohalikele ettevõtjaile.
 • Viljandi linnapea: folgita oleks eelarves auk
  Alo Raun, 22.07.2010, Postimees
  Viljandi linnapea Kalle Jentsi sõnul oleks ilma taaskord algava pärimusmuusika festivalita linna eelarves tuntav auk.Pärimusmuusika festival on linnapea sõnul andnud juurde ka kogu kultuurielu elavnemisele aastaringselt tegutseva pärimusmuusika keskuse näol.
 • Kaire Vilgats: “Öeldakse ju, et muusikaga rikkaks ei saa!”
  Leemet Prits, 22.07.2010, Õhtuleht
  “Öeldakse ju, et muusikaga rikkaks ei saa! Kuigi mina seda päris tõe pähe ei võta,” sõnab laulja Kaire Vilgats. “Arvan, et muusikaga saab küll – tuleb olla vaid piisavalt järjekindel, teha õigeid valikuid ja uskuda sellesse, mida sa teed.”
 • Loomemajandus­keskuses algab oodatud remont
  Marju Himma, 23.07.2010, Tartu Postimees
  Tartu Loomemajanduskeskuse valduses on Kalevi 13, 15 ja 17 hooned, millest kaks viimast on juba pikisilmi oodanud hädavajalikku remonti. Ehitustolmu ja värvilõhna võib majades tunda juba augustis.
 • Muusikute tööhõivepoliitikast tänapäeva Eestis
  Tui Hirv, 27.07.2010, Teater.Muusika.Kino
  Artikkel analüüsib muusikute tööhõiveprobleeme ja liikumisvabadust Eestis, toetussüsteeme ning vabakutselisusel põhineva muusika elu võimalikkust turumajanduses.
 • EAS ostab ERR-ilt majandusalaseid telesaateid
  28.07.2010, Eesti Tööandjate Keskliit
  Ettevõtluse arendamise sihtasutus (EAS) maksab rahvusringhäälingule (ERR) ligi 2,5 miljonit krooni majandusalaste telesaadete tootmiseks ja eetrisse andmiseks. Nii ettevõtjatele kui laiemale avalikkusele suunatud telesaade kajastab infot juhtimis-, innovatsiooni-, loomemajanduse ja ekspordivaldkonnast.
 • Kas ainult muusikute lõikuspidu?
  Eva Leemet, 29.07.2010, Sakala
  Artiklis analüüsitakse Viljandi Pärimusmuusika Festivali ja teiste kultuuri-ja spordiürituste panust piirkonna majanduslikku arengusse. Ettevõtmised elavdavad ettevõtluskeskkonda, loovad uusi töökohti, arendavad loomeettevõtluts ja turism.
 • Kultuurikatel ootab remonti ja raha
  Kärt Kelder, 31.07.2010, Eesti Päevaleht
  Kultuurikatel on ehitaja välja valinud, hanke võitja teatatakse mõne nädala pärast. Kultuurikatla renoveerimise ehitushankel tegid neli paremat pakkumist ehitusfirmad Merko Ehitus AS, OÜ Astlanda Ehitus, AS Oma Ehitaja ja Fund Ehitus OÜ.
 • Tallinn uuendab pikaajalist strateegiat
  04.08.2010, Postimees
  Linnavalitsus saadab volikokku vastuvõtmiseks strateegia «Tallinn 2030» eelnõu. Üks prioriteete on toetada ettevõtteid uute töökohtade loomisel. Ettevõtluse arendamisel on üheks eelistatud valdkonnaks loomemajandus.
 • Ministeerium: EL võiks anda loomemajanduseks rohkem raha
  Jaana Pikalev, 05.08.2010, Äripäev Online
  Eesti peab oluliseks tihedamat koostööd Euroopa tasandil kultuuri- ja loomemajanduse potentsiaali avamiseks ja selle seostamiseks teiste valdkondadega.
 • Tallinna Ülikool hakkab koolitama loomemajanduse asjatundjaid
  Jaana Pikalev, 11.08.2010, Äripäev Online
  Balti Filmi- ja Meediakool käivitab alates septembrist uue ingliskeelse loomemajanduse alase õppemooduli üldpeakirjaga “Creative Industries”, mis aitab mõista loov- ja kultuuritööstuste tänapäevaseid toimemehhanisme, rolle, potentsiaali, arengutrende ja väljakutseid nii lokaalsel, regionaalsel, Euroopa Liidu kui ka üleilmsel tasandil.
 • Sõõrumaa noolib IRLi abiga euroraha
  Sulev Vedler, 12.08.2010, Eesti Ekspress
  Suurettevõtja Urmas Sõõrumaa soovib saada 13 miljonit krooni loovmajanduse tugitoetust, kuigi ta talvel vastaval konkursil läbi kukkus. Majandusminister Juhan Partsi käsul peab EAS tema partei suursponsori rahataotluse uuesti läbi vaatama.
 • Eestlaste loodud virtuaalne proovikabiin võitis maineka auhinna
  16.08.2010, Delfi Majandus 
  Briti Nõukogu andis välja rahvusvahelise noore loomemajanduse Eesti konkursi auhinna interaktiivse meedia vallas. Võitjaks osutus Heikki Haldre – Fits.me tegevjuht.
 • Kontserdikorraldajate ootused täitusid
  Kaarel Arb, 24.08.2010, Elu24
  Suvelõpu lähenedes teevad kokkuvõtteid ka kontserttuuride ja festivalide korraldajad. Selle suve staarideks olid ilmselgelt Jaan Tätte ja Aarne Valmis, ülejäänud korraldajad nimetavad oma tuuride külastatavust ja kasumit ootuspäraseks.
 • Moedisainerid mures Eesti loomemajanduse käekäigu pärast
  01.09.2010, Vikerraadio
  Eesti loomemajanduse arengu pärast muret tundvad Eesti moedisainerid loovad oma sõnumi edasiandmiseks Eesti poliitikast, poliitikutest ning ühiskonnas täna aktuaalsetest teemadest inspireerituna rõivakomplekti. Samas on Eesti loomemajanduse esindajad ja moedisainerid mures valdkonna arengute pärast.
 • Loomemajanduskeskus jäi sünnipäeval nimeta
  Marju Himma, 06.09.2010, Tartu Postimees Online
  Tartu Loomemajanduskeskus ootas tarkusepäevaks nimesid, et siis sobivaim keskuse esimesel sünnipäeval, 3. septembril välja valida. Paraku aga sadakonna pakutu seast parimat ei selgunudki.
 • Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse
  06.09.2010, E24
  Tartu Loomemajanduskeskus ootab alustavaid loomeettevõtjaid inkubaatorisse, pakkudes alustavatele ettevõtjatele uut teenust “Loomeettevõtja stardipakett“.
 • Eestlase interneti-kitarrikoolil on üle maailma 6000 õpilast
  Raivo Murde, 06.09.2010, Eesti Päevaleht
  Kolm aastat tagasi alustanud veebikeskkonnal kitarrikool.eu on praeguseks üle maailma rohkem kui 6000 õpilast. Loomeinkubaatoris tegutseva ettevõtmise taga seisab muusikaakadeemia tunnustatud õppejõud, muusik ja mitme raamatu autor Kristo Käo.
 • Baltimaad võiks loomemajandust arendada üheskoos
  Tom Fleming, 10.09.2010, ajakiri HEI
  Balti riikidel on aeg teha positiivset koostööd ühtse loomemajanduse üksusena. Kolmes Balti riigis on väga palju andekaid inimesi, nendel riikidel on värvikas ja läbipõimunud ajalugu ning arenev loomemajanduse infrastruktuur.
 • Uus käsiraamat õpetab disainjuhtimist
  Minna Saarna, 10.09.2010, ajakiri HEI
  Sügisel ilmub eesti keeles Kathryn Besti raamat „Disainjuhtimise alused”. See on kasulik käsiraamat kõigile, kes otsivad sissejuhatavat infot loovtööstuse disainiprojektide, meeskondade ning protsesside juhtimise põhitõdede ja põhimõtete kohta.
 • (:)kivisildnik: hullumeelsus on jätkusuutlikum kui turufundamentalism
  Karol Kallas, 10.09.2010, ajakiri HEI
  Loomemajanduse tuumaks on nõndanimetatud kaunid kunstid, mille hulka kuuluvad muu hulgas kujutav kunst, kirjandus ja muusika. Artikkel käsitleb loomemajanduse kirjanduse ja kirjastamise osa ning intervjuu vormis on edasi antud (:)kivisildniku nägemus kirjanduse ja raamatutööstuse positsioonist Eesti loomemajandusruumis.
 • Ehitusfirma protest võib Kultuurikatla rajamise seisata
  Dannar Leitmaa, 10.09.2010, Eesti Päevaleht
  Augusti lõpul võisid kõik Kultuurikatla arendajad kergendatult hingata, sest katla renoveerija leidmiseks korraldatud hange lõppes edukalt. Kõik oli valmis, et konkursi võitjad Fund Ehitus ja Estconde-E saaksid anda oma allkirjad, et alata nelja aasta pikkuse renoveerimistööga. Konkursil kaotanud Rand ja Tuulberg ning Astlanda Ehitus otsustasid hanke vaidlustada.
 • Kirjastused soovivad e-raamatule madalamat käibemaksu
  Martin Šmutov, 14.09.2010. E24
  Eesti kirjastuste hinnangul pole ühtegi korralikku põhjust, miks e-raamatute käibemaks peaks jätkuvalt olema kõrgem kui tavaliste raamatute oma, ja nad loodavad seaduse muutmist.
 • Loomemajanduskeskus ja Ahhaa plaanivad 3D ja 4D filmide tootmist
  Tartu loomemajanduskeskus kavandab koos teaduskeskusega Ahhaa rahvusvahelist projekti, mille eesmärk on rajada loomemajanduskeskuse uude hoonesse 3D- ja 4D-filmide tootmis- ja praktikabaas.
  Risto Mets, 14.09.2010, Tartu Postimees Online
 • Disainerite mure poliitika pärast peegeldub nende kavandites
  Heldi Ruiso, 15.09.2010, Eesti Päevaleht
  Eesti loomemajanduse arengu pärast südant valutavad Eesti disainerid kohtusid augusti lõpus Eesti erakondade esindajatega, arutasid nendega disaini riiklikku toetust puudutavaid probleeme ning lõid siis oma ühiskondlikest teemadest inspireeritud sõnumi edasi andmiseks rõivakomplektid.
 • Loomemajandus algajale: valmis muusikaturunduse õpik
  17.09.2010, Eesti Päevaleht
  Eile õhtul esitleti raamatut „Äriasjad ehk Sissejuhatus muusikaturundusse”, milles räägitakse ansamblitegemise praktilisest küljest kuvandi loomisest ja levitamisest autoriõiguste ja tuuritamiseni.
 • Valmis Eesti, Läti ja Leedu loomemajanduse ülevaade
  Kultuuriministeeriumi pressiteade, 27.09.2010
  Kultuuriministeeriumil valmis koostöös Läti ja Leedu kultuuriministeeriumide ja Loov Eestiga esinduslik ülevaade loomemajanduse hetkeseisust kolmes Balti riigis. Kogumik annab ülevaate  kolme riigi loomemajanduse tugistruktuuridest, poliitikatest ja toetuspraktikatest ning toob näiteid loomevaldkonnas tegutsevatest ettevõtmistest.
 • Eesti disain peab leidma riigis väärilise koha
  Mari Martin, Ilona Gurjanova, 28.09.2010, Eesti Päevaleht
  Autorid arutlevad Eesti disaini tänase olukorra üle ning juhivad tähelepanu valdkondlikele probleemidele. Artiklis pakutakse välja erinevaid võimalusi Eesti disaini paremaks tutvustamiseks ning disainituru elavdamiseks.
 • Loomemajanduskeskus sai 4,4 miljonit krooni eurotoetust
  30.09.2010, Tartu Loomemajanduskeskuse pressiteade
  Tartu Loomemajanduskeskus sai Läänemere piirkonna programmist 4,4 miljonit krooni projekti Urban Creative Poles elluviimiseks. Projekt toob kokku viis Läänemere piirkonna linna eesmärgiga tugevdada neis linnades loomemajanduse arengut ja väärtustada loomemajandusega seotud ettevõtmisi.
 • Ehitusfirma kaebus takistab Kultuurikatla renoveerimist
  Teelemari Loonet, 04.10.2010, Tallinna Postimees
  Tallinna linnavalitsus ei saa Kultuurikatla rekonstrueerimistööde hanke võitjaga veel lepingut sõlmida, sest hanke tulemused vaidlustanud ehitusfirma Rand & Tuulberg kaebas komisjoni otsuse edasi halduskohtuse.
 • Reykjavikis arutleti loomeminimeste rolli üle digitaliseeruvas maailmas
  04.10.2010, Loov Eesti
  Reykjavikis peeti 1. Ja 2. oktoobril  konverentsi You are in Control. Creatives in the digital world. Eestist võtsid  konverentsist osa Maria-Kristiina Soomre Kumu kunstimuuseumist,  Markko Karu Brand Manualist, Helen Sildna Tallinn Music Weekist ja Martin Aadamsoo Blti Filmi ja Meediakoolist. Vaata lisaks siit.
 • Ministeerium uurib ürituste mõju Haapsalu majandusele
  Tarmo Õuemaa, 07.10.2010, Lääne Elu
  Vaidlustele Haapsalu suurürituste mõttekusest tuleb peagi lõpp, sest tuleval suvel tehakse uuring nende mõjust kohalikule majandusele. Kokku uuritakse üle Eesti 20 kultuuri– ja spordiürituse mõju.
 • Mitu krooni kitarristid Viljandisse tinistasid?
  Hans Vare, 14.10.2010, Sakala
  Eesti konjunktuuriinstituut analüüsib, millist mõju avaldas Viljandi kitarrifestival linna majandusele. Selle pilootprojekti jätkuna võetakse järgmisel aastal vaatluse alla 20 Eesti kultuuri- ja spordisündmust. Kui mujal maailmas on loomemajandusega kaasnevat uuritud päris palju, siis Eestis oli selline analüüs esimene. Samal teemal saad lugeda siit.
 • JUHTKIRI – Hea üritus on palsam majandusele
  20.10.2010, Meie Maa
  See on ammu teada fakt, et suured ja hästi korraldatud üritused toovad Saaremaale külalisi nii Mandri-Eestist kui välismaalt. Palju külalisi tähendab aga tulu kohalikele ettevõtjatele. Kui suur see tulu ning kultuuri- ja spordisündmuste mõju Saaremaa majandusele ikka täpselt on, seda hakkab järgmisel suvel uurima kultuuriministeerium.
  Samal teemal veel: Ministeerium hakkab uurima ürituste mõju Saaremaa majandusele (Maaleht, 20.10.2010)
 • Sul on miljoni dollari idee? Nemad aitavad sul selle rahaks teha
  Tanel Veerne, 26.10.2010, Eesti Päevaleht
  Meil on suurepärased muusikud, disainerid ja kunstnikud – aga miks maailm neid ei märka? Meil ei ole piisavalt professionaalseid vahendajaid, kes oskaks nende loomest turukõlbliku kroonijuveeli lihvida. Kust leida inimesi, kelles oleks ühendatud kunstniku hing ja ärimehe haare?
 • Siim Puskai: Eestis võiks olla oma arvutimängude tööstus
  29.10.2010, E24
  IronCurtain Entertainmenti looja Siim Puskai märkis tänasel «Visioonist lahendusteni 2010» konverentsil, et ka Eestis võiks sarnaselt naaberriikidega olla oma arvutimängude tööstus.
 • Tiina Lokk: kuldne mees või kullast sõdur?
  30.10.2010, Postimees
  Kodumaise filmi vaataja tee kinno hakkab rohtuma. Riiklik toetus näitab närbumise märke. Puudub selgus, miks läheb käiku üks, aga mitte teine film. Tootmine on plaanipäratu ja veniv. Tiina Lokk arutleb, mis on lahti.
 • Kontserdikorraldaja Lauri Laubre: oleme tõsises miinuses
  1.11.2010, Publik
  Kontserdipiletite kopsakas käibemaks on Lauri Laubre (49) sõnul muusikasündmustele katastroofiliselt mõjunud.
 • Välisministeeriumi kantsler rõhutas Põhjamõõtme kohtumisel loomemajanduse tähtsust
  Välisministeeriumi pressiteade, 02.11.2010
  Välisministeeriumi kantsler Marten Kokk rõhutas Oslos toimunud Põhjamõõtme välisministrite kohtumisel, et Eesti näeb peatselt tööle hakkavas Põhjamõõtme kultuuripartnerluses olulist koostööpotentsiaali.
 • Tallinna loomeinkubaator võib saada maailma parima inkubaatori auhinna
  15.11.2010, Pealinn
  Tänavu valitakse üheksandat korda maailma parimad ettevõtlusinkubaatorid, kes võistlevad 2010. aasta auhinnale Best Science Based Incubator. Parima inkubaatori auhinna teemaks on ettevõtlikkuse sidumine loovuse ja kultuuriga. Tallinna loomeinkubaator on enam kui 50 konkursil osalenud inkubaatori seast valitud esikolmikusse.
 • Auhind Tallinna Loomeinkubaatorile
  Silvia Kruusmaa, 23.11.10, Äripäev
  Reedel, 19. novembril kuulutati Liverpoolis toimunud 9. rahvusvahelisel inkubatsioonikonverentsil välja ülemaailmse parima inkubaatori auhinna võitjad. Teise koha sai ESA Tallinna Loomeinkubaator.
 • Joel Volkov: sirutugem tähtede poole!
  Joel Volkov, 20.11.2010, Postimees
  Pealtnäha ilus inimene on senikaua täiuslik, kuni ta hakkab rääkima rumalat juttu. Superdisainitud kastekann on alles siis disainiobjekt, kui ta ka lilli kastab. Sama asi on ühiskonnaga laiemalt.
 • Äripäev: Loovus tõmbab majanduse käima
  23.11.2010, Loov Eesti
  Loovusel põhinev äri on ainus äri, mis omab kasvupotentsiaali naftaõitsengujärgses ammendatud loodusressurssidega maailmas, ütleb loomeettevõtja John Newbigin. Ent paljud valitsused ja ettevõtjad ei mõista veel võimalusi, mida loomeäri pakub. 
  Avaldatud ka Sekretar.ee-s (01.12.2010)
 • Mida tähendab Tallinn Music Week artistidele?
  Ivo, 23.11.2010, rada7.ee
  Autor annab kohalikele artistidele komapktse ülevaate Tallinn Music Week´i ideest ning püüab leida vastused kõige sagedamini esilekerkivatele küsimustele.
 • Kaheksa küsimust kõigile artistidele
  Juko-Mart Kõlar, 26.11.2010, Sirp
  Muusiku elukutsega kaasnevad probleemid on lõpptasandil taustsüsteemist sõltumata sarnased. Artiklis keskendutakse kaheksale küsimusele, millele tuleks igal muusika loojal ja esitajal vastata.
 • Rahvusvaheline projekt arendab 3D ja 4D filmide tegemist
  Tartu Linnavalitsuse pressiteade, 30.11.2010
  Tartu Linnavalitsuse istungil kiideti heaks otsus osaleda partnerina rahvusvahelises projektis, mille tulemusena arendatakse Tartus, Pihkvas ja Rezeknes välja 3D kompetentsikeskused, Tpis keskenduvad 3D ja 4D filmide tegemisele.
 • Ei usalda, aga ilma ka ei saa
  Siim Pütsepp, 01.12.2010, Äripäev
  Viimasel ajal on tihti räägitud loomemajandusest, kuid vägisi on jäänud mulje, et „päris“ majandusinimeste jaoks on see küll „ajudega“, kuid reaalset väärtust mitte loov majandusharu. Pigem on tegu igat masti kunstnike ja muude „kreatiivsete“ inimeste tööhõive projektiga, mis lõppkokkuvõttes ei tooda enda elushoidmiseks kasumit.
 • Uuritakse kultuurisündmuste majanduslikku mõju
  Lauri Linnamäe, 02.12.2010, ERR Uudised
  Konjunktuuriinstituut ja Loov Eesti üritavad luua metoodika hindamaks spordi- ja kultuurisündmuste otsest mõju piirkonna ettevõtetele ja maksutuludele.
 • Balti riikide kultuuriministrid vahetasid infot eelarvete kohta ja kõnelesid Euroopa Komisjoni kultuurivolinikuga loomemajandusest
  04.12.2010, Neljas.ee
  Kultuuriministeeriumis toimus 04.12.2010 Eesti, Läti ja Leedu kultuuriministrite töökohtumine, peateemaks kujunes eelarveolukord kolmes Balti riigis, loomemajanduse arendamine ja filmiteemaline koostöö.
 • Kiviberg: majanduse kosudes on ülim aeg asuda kultuurisfääri arendama
  Raul Sulbi, 08.12.2010, Postimees
  Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) soovib kultuuriprogrammis paremaid tingimusi rahvusliku kultuuri ja loomemajanduse edenemiseks ning võimalusi kodanike loovuse vabaks arenguks.
 • Viljandi kitarrifestivalist lõikasid enim kasu koostööpartnerid
  Hans Vare, 09.12.2010, Sakala
  Septembri lõpul peetud Viljandi kitarrifestivali kõla on ammu vaibunud, kuid sündmuse mõju selgus alles nüü, 6. detsembril esitles Eesti konjunktuuriinstituut sellekohast uuringut. 
  Projekti «Loov Eesti» ja kultuuriministeeriumi eestvõttel koostatud uuring oli Eestis esimene, millega püüti välja selgitada, missugust majanduslikku mõju avaldab piirkonnale kultuurisündmus.
 • Kui kultuurist saab ripats
  Anders Härm, 13.12.2010, Eesti Päevaleht
  Kultuuriga on nagu ühissõidukitega. Isegi kui neid ei kasutata kogu aeg, peavad nad olemas olema, sest mis siis ikkagi juhtub, kui auto katki läheb.
 • Ilves tutvus Baltika kvartalis loomeettevõtetega
  Teelemari Loonet, 13.12.2010, Postimees.ee
  President Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves külastasid 13. detsembril Tallinna Loomeinkubaatorit ja rõivakaubandusettevõtet Baltika Grupp ning kohtusid loomeettevõtete esindajatega.
  Samal teemal: Presidendipaar tegi tutvust loomemajandusega (Delfi.ee, 13.12.2010)
  President Ilves kohtus Baltika kvartalis Eesti loomeettevõtetega (Neljas.ee, 13.12.2010)
 • Loomemajanduse jura on hullem kui vandenõu
  Andres Laasik, 14.12.2010, Eesti Päevaleht
  Arvamusartikkel: Anders Härmi hala „Kui kultuurist saab ripats” (EPL 13.12) on lõbus lugemine, sest vasakpoolne paranoia on naljakas nagu iga teinegi.
 • Georg Poslawski: Kunsti sekkumine äriettevõtte töösse elavdab innovatsiooni
  15.12.2010, Loov Eesti
  Möödunud nädalal arutasid Euroopa riikide esindajad Brüsselis, kuidas kunstnikud ja teised loomeinimesed saaksid kaasa aidata innovatsioonile, tootlikkuse tõusule ja ettevõtete sisekultuuri arengule  traditsioonilistes äriettevõtetes. Loov Eesti küsitles aruteludes osalenud EASi loomemajanduse programmi koordinaatorit Georg Poslawskit.
 • Joel Volkov võtaks president Ilvese oma äridelegatsiooni liikmeks
  Tõnu Lilleorg, 17.12.2010, E24.ee
  President Toomas Hendrik Ilves ja proua Evelin Ilves kohtusid oma esmaspäevasel külaskäigul Baltika loomekvartalisse Eesti loomemajanduse pioneeridega.
 • Unustatud tuhkatriinu – muusika eksport
  Kaisa Tahlfeld, 20.12.2010, Äripäev
  Majanduse tõusumootoriks peetav eksport on igas nooblis seltskonnas teema, kuid tundub, et ennast laulu- ja loomingurahvaks pidav eestlane on muusika ekspordi ära unustanud. Või lihtsalt ei osata?
 • Loomemajandus kui väljakutse
  Indrek Ibrus, 21.12.2010, Eesti Päevaleht
  On ekslik väita, et loomemajandus on asendanud kultuuripoliitika või et see osa kultuurist, mis ei ole tänapäeval osa meelelahutustööstusest, hakkaks ripatsina tagaplaanile taanduma. Selline väide vaatab mööda nüüdisaja kultuuripoliitika mitmetahulisusest.

allikas: Kultuuriministeeriumi arendusosakond