artiklid 2011 juuli-dets

05. august, 2011

Laine Randjärv, 02.08.2011, Vooremaa2009. aastal Tartu linna poolt asutatud SA Tartu Loomemajanduskeskus koordineerib katusorganisatsioonina loomemajandust Tartus ja Lõuna-Eestis, jagades infot ja pakkudes alustavatele loovettevõtjatele inkubatsiooniteenust.

 • Eesti muusika välismaale – mida ja kellele müüa?
  Kristel Kossar, 26.09.2011, PostimeesMilline on Eesti muusikaekspordi hetkeseis? Kui suur või väike äri see siinmail on? Kas ja kuidas siinsed muusikud välismaal tuntuse kogumisest plaane peavad? Vestlusringis on arvamust avaldamas Jüri Leiten, Kadri Tali, Anu Tali ja Juko-Mart Kõlar.
 • Kultuuriminister rõhutas Maailma Muusikafoorumi avakõnes loomemajanduse tähtsust
  27.09.2011, KultuuriministeeriumKultuuriminister Rein Lang avas täna, 27.septembril Tallinnas alanud Maailma Muusikafoorumi, millel osaleb üle 240 delegaadi kogu maailmast.
 • Rahvastiku vananemine loob majandusele ja ühiskonnale uut ressurssi
  Rain Uusen, 28.10.2011, Postimees
  Rahvastiku vananemine on demograafilisest arengust tulenev paratamatu protsess, mis on olnud pikka aega teada ning mida pole mõtet eirata, selgitab Tallinna Ülikooli Eesti demograafia instituudi direktor ja vanemteadur Luule Sakkeus. Parim, mida teha saame, on tunda meile avanenud ressurss ära ning õppida seda ühiskonna ja majanduse hüvanguks ära kasutama – näiteks loomemajanduses.
 • Üleskutse: tehkem lõpp nälgivale kunstiajastule!
  Jaak Visnap, 04.10.2011, Äripäev
  Reisides maailmas või suheldes välismaalastega jõuan varem või hiljem selliste teemade ja inimesteni nagu vabadus, IT, Arvo Pärt, Skype, Carmen Kass ja Baruto. Iga mõtlev inimene saab aru, et ilma eelmainitud inimeste ja märksõnadeta oleme vaesemad. Inimesed ja teemad loovad narratiivi ning nendest märksõnadest kujuneb tänase Eesti ja siinsete eestlaste mina-pilt, mis ongi laiemalt me väikese riigi tänane kuvand või laiemalt sõnastades Eesti kultuur ehk siis see positiivne, millega end samastada tahame.
 • Antoniuse õue saab loomemajanduskeskus
  Jüri Saar, 04.11.2011, Tartu Postimees
  Hiljemalt detsembrist tahaks Tartu linnavalitsus Antoniuse õue majandamise üle anda Tartu loomemajanduskeskusele lootuses, et käsitöömeistrite hoovi eest ei tule peale maksta rohkem kui tänavu.
 • Nädala album – Metsatöll: metal on meelde tulnud, vana toorus üles leitud
  Tristan Priimägi, 06.11.2011, Eesti Ekspress
  Eesti bändide hulgast on võimalik nimetada vaid üksikuid, kelle puhul saab rääkida imagoloogilisest tervikust – kelle visuaalsed materjalid, kujundus ja avalikud üleastumised muusikat avada aitavad ja seda täiendavad. Eriti on sellest ühtsest “pakendist” hakatud nüüd rääkima loomemajanduse kontekstis kui millestki, mis aitab bändi muusikat kui toodet paremini maha müüa.
 • Käivitati üleeuroopaline e-raamatute otsimootor
  08.11.2011, Delfi
  40 Euroopa raamatukogu koostöös valmis e-raamatute otsimootor
 • Antoniuse õues hakkab majandama loomekeskus
  24.11.2011, Tartu Postimees
  Tartu linnavalitsus lõpetas poolte kokkuleppel Lutsu 3 ja Lutsu 5 ehk Antoniuse õue üürilepingu MTÜga Antoniuse Gild ja sõlmis uue lepingu Tartu Loomemajanduskeskusega.
 • Viis pilku kultuurikorraldusele – kultuuritutvustaja pilk
  Marko Lõhmus, 25.11.2011, Sirp
  Trendikas oleks muidugi olnud pealkirjastada artikkel “Kultuurieksportija pilk” ja teha nägu, et iga meie interpreedi esinemine piiri taga toob kohe majanduslikus mõttes Eesti riigi maksebilansile tulu ehk tegu on ekspordiga. Aga sellist nägu teha ja majanduslikku kasu rajataguses kontserdikorralduses nui neljaks taga ajada ja ületähtsustada ei ole mõtet.
 • Räpina, Petseri ja Vilaka elavdavad koos loomemajandust
  Heikki Aasaru, 26.11.2011, ERR Uudised
  Eesti, Läti ja Venemaa koostööprogramm elavdab Räpina vallas, Läti Vilaka piirkonnas ja Pihkva oblasti Petseri rajooni kultuurielu ja loomemajandust.
 • Tallinna Manifest kaardistab vahendid loomemajanduse arenguks
  Aleksander Krjukov, 12.12.2011, ERR Uudised
  Oktoobris Tallinnas toimunud rahvusvahelise loomeettevõtluse teemalise konverentsi tulemusena on valminud Tallinna Manifest, mille koostamises osales üle 200 loomemajanduseksperdi 25 riigist üle maailma.
 • Loomekeskuse esiklaps sai küpseks
  Kristiina Kruuse, 29.12.11, Tartu Postimees Online
  Boheemlasliku kunstnikuhinge ja ettevõtluse liitmisel pole võrrandi vastuseks ilmtingimata kaos, vaid edukalt toimiv omanäoline ettevõte, nagu tõestas Tartu loomemajanduskeskuse kaheaastase inkubatsiooniprogrammi esimene vilistlasfirma Loov-galerii.