artiklid 2012 juuli-dets

19. november, 2012
 • Uued loomeettevõtjad kaitsesid äriplaane
  Tartu Postimees, 02.07.12
  Tartu loomemajanduskeskuses kaitsesid äriplaane uued loomeettevõtjad, kellest üheksa saavad oma ideid edasi arendada loomeinkubaatoris.
 • Loomemajanduskeskus ulatab kunstnikele abikäe 
  Vikerraadio / Vikerraadio#uudised, 04.07.12 15:00
  (15:00) Tartu loomemajanduskeskus tuleb appi kunstnikele, kel on puudus töövahenditest. Küll ei tähenda see seda, et kõik projektid peavad toimuma keskuses
 • Kaks struktuuri – üks eesmärk
  Janar Ala, Postimees, 06.07.12
  Samamoodi nagu riikidel on välisministeerium, kes välissuhtlust korraldab, on ka kunstimaailmas. Eestis on praeguse seisuga kaks organisatsiooni, kelle ülesannete hulka kuulub muu hulgas kohaliku kaasaegse kunsti skeene välissuhtluse vahendamine
 • Pärnu näitusel saab näha tootearendajate saavutusi
  Silvia Sool, ERR Uudised, 10.07.12 
  Puidust prilliraamid, nupuka lahendusega mööbel või arendavad mängud on vaid osa Pärnu turismiinfokeskuses näitusel olevatest toodetest. Need on alustavaid loovettevõtjaid toetava esimese koolitusprogrammi lõpetanute tööd
 • Loomemajanduskeskus tähistab aastapäeva
  Tartu Postimees Online, 04.09.12 
  Tartu loomemajanduskeskus tähistab sel nädalal kolmeaastaseks saamist rändnäituse, raamatuesitluse ja tootearenduskoolitusega.
 • Imre Sooäär: loomemajandus lisab Eestile tuntust ja kasvatab eksporti
  Postimees Uudisvoog, 05.09.12
  Riigikogu väliskomisjoni liige Imre Sooäär (Reformierakond) rõhutas Hiinas, Jiayuguan’i linnas toimuval esimesel rahvusvahelisel loomemajanduse tippkohtumisel, et loomemajandus on Eestis üks suurima potentsiaaliga ja kiiremini kasvav majandusharu, mis loob meie ettevõtetele lisaväärtust ja suurendab tööhõivet
 • Loomemajanduskeskuse ettevõtja jõudis disainiauhindade jagamisel kahes kategoorias finaali
  Postimees Uudisvoog, 07.09.12
  Tartu Loomemajanduskeskuses tegutsev disainer Sille Sikmann jõudis oma meestejalanõude disainiga konkursil „Eesti Disainiauhinnad 2012“ kahes kategoorias finaali. Kaubamärgi Scheckmann looja on Eesti disaini auhinna Bruno ja noore disaineri preemia SÄSI nominent.
 • Kes on kes?
  Ene Läkk, Investeeri, 24.09.12
  Disainikriitik ja -sõber Ene Läkk avab Eesti disainimaailma tagamaid ning pakub välja oma versiooni sellest, kes võiksid olla kõige esinduslikumad tegelased kategooriates nagu nõukogude aja kõva tegija, praeguse aja praktik, inspireeriv eksperimentaator ning viimase, kuid mitte vähem tähtsana – tuleviku tegija.
 • Disainiöö paneb Tartus muru helendama
  Femme, 27.09.12
  Reedel, 29. septembril kell 20 lööb Tartu Loomemajanduskeskuse esine muruplats seninägematul viisil helendama. „Maastikugeriljade“ firma TajuRuum korraldab valgusperfomance´i, mis on esimene tuleval aastal Tartusse laieneva Disainöö eelürituste reas.
 • Miks on Eestis parimad võttepaigad? „Me oleme odav Skandinaavia.“

Jaanus Kulli, Õhtuleht, 26.09.12
Filmitööstuse Ekspordiagentuur kutsub siia filmima šotlasi, venelasi, korealasi ja jaapanlasi. „Meie projekti eesmärk on väga lihtne. Meelitada siia välismaalt filmistuudiod, kes vähemalt osa võtetest võtaksid üles Eestis, kasutades siinseid professionaalseid ja kvalifitseeritud spetsialiste ja tööjõudu ning tagatipuks ka kohalikku tehnikat…

 • Loomemajanduskeskus tähistab ettevõtlusnädalat tiheda programmiga
  Postimees Uudisvoog, 27.09.12
  Oktoobri esimesel nädalal toimub Tartus ettevõtlusnädal, mis pakub arvukalt ettevõtlust kui eluviisi tutvustavaid ja propageerivaid tegevusi. Ettevõtlusnädala puhul on ka Tartu Loomemajanduskeskuses mitmeid koolitusi ja üritusi.
 • Kalamaja sai uue loomelinnaku
  Kristjan Arras, Õhtuleht Online, 27.09.12
  Tallinnas Kalamajas on sellest nädalast avatud Niine tänava vastne loomehoone, mida on vahelduva eduga arendatud juba mitu aastat.
 • Särtsakas mõtete disain
  Õpetajate Leht, 28.09.12
  Ilmunud on ,,Disainispikker – tööraamat õpetajale disaini õpetamiseks”. Eesti kunstiakadeemia üllitise autor on disainer Merike Rehepapp, kes ergutab kunstiõpetajate kujutlusvõimet ja julgustab neid oma ideid ka ellu viima. Rehepapp kannustab leidma probleemidele originaalseid lahendusi.
 • Arhitektuur- rikkuse genereerimise kunst?
  Veronika Valk, Sirp, 28.09.12
  Veronika Valgu intervjuu arhitektuuripoliitikast ELi regioonide komitee kõrge ametniku Marjorie Joueniga.
 • 2012. aasta disainimõtted
  Inge Peetris, Sirp, 28.09.12
  Inge Peetrise ülevaade seminarilt „Disain on oluline”. 2012. aasta disainifestivali „Disainiöö” neljapäevane programm algas seekord sissejuhatava, ent ka juba kokkuvõtva seminariga „Disain on oluline” („Design Matters”), kus võeti vaatluse alla disainimõte, -tootmine ja nende põhised probleemid ja lahendused.
 • 2012. aasta disainiauhinnad jagatud
  Ene Läkk, Sirp, 28.09.12
  Tänavusügisene disainisaak oli vägev: kõik disainikategooriad (toote-, graafiline, veebi- ja teenusedisain ning noorte looming) olid koondatud ühe katuse alla ja üheaegselt avati näitused ning koos toimus ka autasustamine suurejoonelisel galaüritusel. Kui pärast igakordset mõõduvõtmist on tavaks saanud öelda, et tase oli parem kui mullu, siis seekord pole see kindlasti sõnakõlks – nominendid olid maailmatasemel, piinlikkust tundma ei pea.
 • Viis Eesti artisti Soomes
  Eesti Päevaleht, 01.10.12
  Tamperes 17.-20. oktoobrini toimuval festivalil Lost in Music astuvad sel aastal üles viis Eesti artisti: Iiris Vesik oma bändiga, rokibänd Talbot, Argo Vals, Mari Kalkun ning Goro Lana.
 • Preemia Visible Solutionsile
  Eesti Päevaleht, 01.10.12
  Reedel tunnustas Balti Assamblee kultuuripreemiate žürii 2012. aasta kunstipreemiaga Eesti rühmituse OÜ Visible Solutions viimase kolme aasta tegevust. Žürii jäägitu poolehoiu pälvis ettevõtte oskus püstitada vaimukalt küsimusi kunstniku kohast turukapitalismis ja mittetulunduslikult tegutseva kunstniku ahtakestest karjäärivalikutest loomemajanduses.
 • Pärnumaa Ettevõtlus- ja Arenduskeskus kutsub loomeettevõtjaid osalema teenusearendusprojektis LOOMEELAMUS
  Postimees Uudisvoog, 25.10.12
  Alates 2013. a. veebruarist on võimalus 30 loomeettevõtjal alustada teadmiste ja oskuste praktiseerimist oma ettevõtte arengu kasuks.
 • Arendame loomemajandust
  Andres Huul, Lääne Elu, 30.10.12
  Läänemaa Arenduskeskuse juht Andres Huul tutvustab Läänemaa, Pärnumaa ja saarte loomemajandusorganisatsioonide võrdlevat uuringut.