artiklid 2013 jaan-juuni

20. mai, 2013
 • Räpina loomemaja avatud uste päevad: ajalooline tallihoone sai uue elu
  Delfi, 02.01.13
  Räpina mõisa ajaloolise tallihoone rekonstrueerimine Räpina loomemajanduse keskuseks ehk loomemajaks on jõudnud ehitustöödega lõpuni, hoone on ehitajate poolt Räpina vallale üle antud, kirjutab polvamaa.ee.
 • Loomemajas saab ringi vaadata
  Koit, 03.01.13
  Räpina mõisa ajaloolise tallihoone rekonstrueerimine Räpina loomemajanduse keskuseks ehk loomemajaks on jõudnud ehitustöödega lõpuni, mistõttu vallavalitsus kutsub huvilisi tehtuga tutvuma. Valla kõdulehekülje andmeil viib SA Räpina Inkubatsioonikeskus juhataja Leo Kütt 8. ja 9. jaanuaril tutvumisringkäike läbi algusega kell 15, 16, 17 ja 18.
 • Indrek Kald, Äripäev online, 14.01.13
  Loomevaldkonnas tegutsevate ettevõtete arv on kümne aasta jooksul Eestis enam kui kahekordistunud ning kasvu võis täheldada ka majanduskriisi tingimustes.
 • Postimees Uudisvoog, 14.01.13
  Statistikaameti äsja ilmunud kogumiku“Loomemajanduse näitajad” toob välja Eesti loomemajanduse mõningad üldised tendentsid ajavahemikul 2000–2010 ja paneb aluse valdkonna statistika korrastamisele. Loomevaldkonnas tegutsevate ettevõtete arv on kümne aasta jooksul enam kui kahekordistunud ning kasvu võis täheldada ka majanduskriisi tingimustes.
 • Kadri Masing, ERR Uudised, 14.01.13
  Statistikaameti kogumiku “Loomemajanduse näitajad” kohaselt on valdkonnas tegutsevate ettevõtete arv on kümne aasta jooksul enam kui kahekordistunud ning kasvu võis täheldada ka majanduskriisi tingimustes.
 • Loomemajanduskeskus tuleb täita sisuga
  Ulve Määrits, Koit, 17.01.13
  «Mina üksi ei saa siin midagi teha, ainult teiega koos,» ütles Leo Kütt nädalapäevad tagasi pea viiekümnele huvilisele, kes kogunenud vastvalminud, veel mõnusalt männitõrvalõhnalise Räpina Loomemajanduskeskuse avatud uste päevale. «Siia on oodatud kõik – sünnist surmani. Eelistatud pole ei pensionärid, ei noored.»
 • Loomemajanduskeskus ootab uusi ettevõtjaid
  Tartu Postimees, 17.01.13
  Loomemajanduskeskus alustab taotluste vastuvõtmist uuele äriplaanikoolitusele, mis kestab märtsist maini ning lõpeb äriplaani valmimise ja kaitsmisega. Äriplaani eduka kaitsmise järel on ettevõttel võimalus asuda loomemajanduskeskuses inkubatsiooni ning saada abi oma ettevõtte arendamiseks. Taotluse esitamise tähtaeg on 25. veebruaril kell 15.
 • Loomemajandus jätkas kasvu ka majanduskriisi ajal
  Loov Eesti pressiteade, Koit, 19.01.13
  Statistikaameti asja ilmunud kogumiku «Loomemajanduse näitajad» toob välja Eesti loomemajanduse mõningad üldised tendentsid ajavahemikul 2000-2010 ja paneb aluse valdkonna statistika korrastamisele. Loomevaldkonnas tegutsevate ettevõtete arv on kümne aasta jooksul enam kui kahekordistunud ning kasvu võis täheldada ka majanduskriisi tingimustes
 • Raido Keskküla, Pärnu Postimees Online, 23.01.13
  Sel neljapäeval alustab Pärnus uue algatusena tegutsemist loomekohvik, mis hakkab toimuma kord kuus ja kus käsitletakse eri loomevaldkondade tegemisi.
 • Uued loomeettevõtted sirutavad tiibu
  Elina Randoja, Tartu Postimees, 23.01.13
  Loomemajanduskeskuse äriplaanide koolituselt lendab taas laiali peotäis uusi ettevõtjaid. Mõni tuli sinna algul pisut ähmase sihiga, teised jälle olid lennuvalmid juba enne kursust.
 • Elina Randoja, Tartu Postimees Online, 23.01.13
  Loomemajanduskeskuse äriplaanide koolituselt lendab taas laiali peotäis uusi ettevõtjaid. Mõni tuli sinna algul pisut ähmase sihiga, teised jälle olid lennuvalmid juba enne kursust.
 • Pärnus alustas tööd loomekohvik
  Linnaleht Pärnu, 25.01.13
  Eile pärastlõunal peeti Pärnus kohvikus Üks (Ringi 1) loomekohviku esimene kokkusaamine. Loomekohvik on Pärnumaa loomemajanduse tugiüksuse uus algatus, mida korraldatakse kord kuus ja kus käsitletakse iga kord ühe loomevaldkonna tegemisi. Ettevõtmisega tahetakse võimaldada kõigile vabas vormis kogemuste jagamist ja ideede genereerimist.
 • Pärnus alustas tööd loomekohvik
  Linnaleht Tartu, 25.01.13
  Eile pärastlõunal peeti Pärnus kohvikus Üks (Ringi 1) loomekohviku esimene kokkusaamine. Loomekohvik on Pärnumaa loomemajanduse tugiüksuse uus algatus, mida korraldatakse kord kuus ja kus käsitletakse iga kord ühe loomevaldkonna tegemisi. Ettevõtmisega tahetakse võimaldada kõigile vabas vormis kogemuste jagamist ja ideede genereerimist.
 • EestiElu.ee, 16.02.13
  Naisteklubi Kolmapäev järjekordsel loomemajanduse alasel koolitusel õppisime seekord valmistama väga praktilist ja vajalikku eset pimedaks ajaks – helkurit
 • Loovusaidas kohtuvad kultuur ja majandus
  Indrek Sarapuu, Koit, 21.02.13
  Indrek Maripuu on mees, kes nahatades kutsub end endiseks jooksjaks. «Jooksin ligemale 10 aastat mööda Tallinna tänavaid ja ehitasin firmat – konsultatsiooni- ja koolitusfirmat,» räägib mees omanimelisel kodulehel. Tema sõnul läksid asjad hästi ja firma kasvas suureks. Ühel hetkel sai ta aga aru, et nn orav-rattas-jooksmine ei vii soovitud kiirusega edasi. Seejärel tegid nad finantsjuhist abikaasa Liinaga kannapöörde, kolisid perega Põlvamaale ja hakkasid üles ehitama Loovusaita, mis on Indreku sõnul päris uutmoodi koolituskeskus.
 • Loomemajanduskeskus ootab inkubaatorisse põnevate ideedega tulevasi loomeettevõtjaid
  Postimees Uudisvoog, 21.02.13
  Kuni 25. veebruarini on võimalik esitada taotlusi Tartu Loomemajanduskeskuse uuele äriplaanikoolitusele, mis kestab märtsist kuni maini ning lõpeb äriplaani valmimise ja kaitsmisega.
 • Loomekohvik uurib muusikatööstuse telgitaguseid
  Pärnu Postimees Online, 26.02.13 
  Sel neljapäeval toimub Pärnus järjekordne loomekohviku kokkusaamine. Huvilised oodatud Endla teatri teise korruse kohvikusse, kus Juko-Mart Kõlar arutleb teemal „Kuidas teenida raha muusikavaldkonnas?
 • Loomekohvik uurib Eesti muusikatööstuse telgitaguseid
  Delfi, 27.02.13
  Neljapäeval, 28. veebruaril toimub Endla Teatrikohviku teisel korrusel Pärnu Loomekohviku teine kokkusaamine, et uurida Eesti muusikatööstuse telgitaguseid.
 • Uued loomeideed löödi lauale
  Tartu Postimees, 01.03.13 
  Tartu loomemajanduskeskuse asja lõppenud inkubatsioonivõistlusele esitati 23 ideed mitmesugustest loomemajanduse valdkondadest.
 • Tartu Postimees Online, 02.03.13
  Tartu loomemajanduskeskuse äsja lõppenud inkubatsioonivõistlusele esitati 23 ideed mitmesugustest loomemajanduse valdkondadest.

 • Loomekeskuse parki saab valida purskkaevu
  Tartu Postimees, 26.03.13 
  Loomemajanduskeskuse eestvõttel on kavas taastada Kalevi 13 maja juurde kuulunud purskkaev, valminud on kaks kavandit. 
 • Tartu Postimees Online, 26.03.13 
  Loomemajanduskeskuse eestvõttel on kavas taastada Kalevi 13 maja juurde kuulunud purskkaev, valminud on kaks kavandit. 
 • Mirko Ojakivi, ERR Uudised, 05.04.13
  Eesti loomemajandussektorit on viimase kuue-seitsme aasta jooksul toetatud Euroopa Liidu ja Eesti riigi rahaga ligi kümne miljoni euroga, uuel euroliidu eelarveperioodil soovib kultuuriministeerium rahasumma kahekordistada. 
 • Loomemajandus vajab rohkem abi
  Vikerraadio / Vikerraadio#uudised, 05.04.13
  (12:00) Loomemajandus vajaks rohkem arenguabi.  
 • Eesti loomemajandus võrsub hoogu kasvatades lapsekingadest välja
  Liis Kängsepp, Eesti Päevaleht, 10.04.13
  Eesti edukad loomemajandusvaldkonnad on IT-meelelahutus, filmindus, muusika, aga ka disain ja arhitektuur. 
 • Postimees Uudisvoog, 10.04.13
  11.–14. aprillini osalevad Tartu Loomemajanduskeskus ja selle kolm ettevõtet – Pimik OÜ, Videoteenused OÜ ja Kaldera OÜ Berliinis toimuval rahvusvahelisel filmifestivalil ning konverentsil Pictoplasma.
 • Räpinas avati pidulikult loomemaja
  Indrek Sarapuu, Koit, 11.04.13
  Teisipäeval, 9. aprillil avati Räpinas piduliku lindilõikamise, vastuvõtu ning majatutvustusega uus ja värskelt renoveeritud loomemaja.
 • Disain toob majanduslikku kasu
  Jane Oblikas, Äripäev, 11.04.13
  Finantsjuht mängib ettevõtte juhtimisotsustes enamasti suuremat rolli kui turundusdirektor või disainijuht ning see toob tippjuhtide lauale mitmeid küsimusi. Kuidas hinnata disainivaldkonna eelarvet ja numbrite taga peituvate tegevuste otstarbekust? Millised on disaini tasuvuse arvutamiseks head mõõdikud? Kuidas hinnata disaini makromajanduslikku mõju? 
 • Kaardistatakse loomemajanduse sektor
  Vikerraadio / Päevakaja, 15.04.13
  Konkjuntuuriinstituut on kaardistamas loomemajanduse sektorit. Viimati võttis instituut samalaades ürituse ette neli aastat tagasi. Konkjuntuuriinstituudi direktor Marje Josing nentis, et palju oleneb valdkonnast. “Kõige enam on masu ajal kahju kannatanud näiteks kunst, aga ka reklaam,” ütles Josing.
 • Postimees Uudisvoog, 23.04.13
  Tartu Loomemajanduskeskus sai rahastuse Põhja- ja Baltimaade koostööprojektile „Nordic-Baltic Collaboration Network of 3D & Visualisation“. Projekti raames toimub 5.−6. augustil Tartus 3D-valdkonna tegijate konverents.
 • SA Viljandimaa Loomeinkubaatorid avab Viljandis metallitöö keskuse
  Vikerraadio / Vikerraadio#uudised, 26.04.13
  26.aprillil 2013. a avatakse pidulikult SA Viljandimaa Loomeinkubaatorid metallitöökeskus AS Viljandi Metall tootmishoones (Viljandi, Reinu tee 27). Metallikeskuse eesmärgiks on anda alustavatele ettevõtjatele soodsatel tingimustel võimalus oma ideede realiseerimiseks praktikas ja tootmiseks vajalike kogemuste omandamiseks kaasaegse seadmepargiga sisustatud metallitöökojas.
 • Festival – kas täi krae vahel või aken loomemajandusse?
  Tiina Lokk, Loov Eesti leht, 29.04.13
  Üldlevinud arusaamade kohaselt käsitletakse festivale ja suuremaid kultuuriüritusi ennekõike kui sündmusi, mis peaksid lahutama meelt, tooma meie päevadesse valgust ja rõõmu ning meid harima. Targemad inimesed nimetavad seda pehmete väärtuste pärusmaaks, millega harjumuspäraselt ei peaks kaasnema majanduslikke eriefekte.
 • Targad võimalused
  Jorma Sarv, Loov Eesti leht, 29.04.13
  Loomemajandust kiputakse vahel käsitlema keerulise ja raskesti hoomatava nähtusena.
 • Mis kasu on disainist?
  Jane Oblikas, Loov Eesti leht, 29.04.13
  Mis kasu on ilsatest asjadest, kui nad ei tööta ja neid ei ole mugav kasutada?
 • Õnnelikud lood
  Eva Leemet, Eesti Päevaleht, 29.04.13
  Pidevate poliitiliste ja majanduslike sündmuste tõmbetuultes on mõnus pajatada ka mõni õnnelik lugu. Kindlasti et ole õige väita, et kultuuri- ja loome majanduse valdkonnas on kõik imehästi, kuid Õnnelikke ja rõõmsaid kuhtumisi on viimastel aastatel olnud väga palju. 
 • Telliskivi Loomelinnak muudab endise tööstuskvartali inimestele atraktiivseks
  Kaarel Oja, Eesti Päevaleht, 29.04.13
  Mahajäetud või alakasutatud endiste (tööstus) kvartalite taaskasutusele võtmine kultuuritegelaste, erinevate kunstiorganisatsioonide ja loomemajanduses tegutsevate ettevõtete abil on üle maailma sadu ja sadu kordi läbi proovitud mudel. Kusjuures läbikukkumisi (kui kärsitusest just ilmselgeid rumalusi ei tehta) ajalugu eriti ei mäleta.
 • Loomekeskusse tuleb siiliga purskkaev
  Tartu Postimees, 30.04.13
  Tartu loomemajanduskeskuse Kalevi 13 maja juures kunagi asunud purskkaevu taastamiseks korraldatud veebihääletusel eelistasid tartlased kavandit «Siil udus» (pildil), mis sai 804 häält. Teine hääletusele pandud kavand «Vihmapaviljon» sai 540 häält.
 • Eesti disaineri pisike ID-kaardi lugeja tuleb peagi müügile
  Hans LõugasEesti Päevaleht, 21.05.13
  Kerge ja šiki disainiga ID-kaardi lugeja töötab vajaduse korral ka mälupulgana
 • Noored õppisid loomemajandust Anna Veevo, Hiiu Leht, 21.05.13
  “Hiiumaa on hea keskkond loomiseks!” oli lause, mis jäi kõrva eelmisel neljapäeval Tuurus toimunud noorte loomemajanduse konverentsilt.
 • Näitus “Disain välja!”
  Vikerraadio/Vikerraadio#uudised, 22.05.13
  Täna avatakse Disaini- ja Arhitektuurigaleriis näitus “Disain välja!”.
 • Disainikeskus peab viiendat sünnipäeva
  Postimees, 23.05.13
  Eesti Disainikeskus tähistab oma viiendat tegutsemisaastat disainieksporditeemalise näituse, konkursi ja konverentsiga. 
 • Disainiekspordis mängivad põhirolli inimesed ja suhted 
  Mari Peegel, Eesti Päevaleht, 24.05.13
  Välismaine sisseostja ootab meie disainitoodetelt kvaliteeti ning eestipärast puudutust. Eesti disainikeskus tähistab oma viiendat sünnipäeva üritustega, mille võtab kokku sõnum „Disain välja!”. Nii Pärnu maantee Disainigaleriis avatud näitus, seminaripäev Baltika Moelaval kui ka abilaua konkurss on kantud mõttest näidata Eesti tegijaile, kuidas müüa oma tooteid siinsest paekamarast kaugemal.  
 • Ene Läkk, Sirp, 24.05.13
  Noored ja ägedad võitsid Hongkongi disainikonkursil kaks peapreemiat. Stella Soomlais, Marko Ala ning Toomas Thetloff võitsid Hongkongi rahvusvahelisel võistlusel „Disaini kott!” kolmest kategooriast kaks. Juunikuus jõuab disainerite Stella Soomlaisi ja Marko Ala velokott ka seeriatootmisse. 
 • Turundamine ei riku head kultuuri
  Margus Haav, Sakala, 29.05.13
  Kas kultuurist on tänapäeva Eestis üldse mõtet kirjutada? Miks ajakirja «Akadeemia» kättevõtmine on juba ideena hirmutav? Kui suur on ajakirjanduse tähtsus hoiakute kujundamisel? Kas ja kuidas kultuuriperioodikale lugejaid juurde meelitada?
 • Postimees Uudisvoog, 03.06.13 
  Linnafestival UIT ja Art.Tartu on ühte meelt, et Tartusse on (taas) tarvis kultuuritehast ning kutsuvad kaasamõtlejaid ekskursioonile kultuuritehase võimalikesse asukohtadesse, et õppida tundma hoonete eilset päeva, näha oma silmaga tänast olukorda ja arutada koos tuleviku üle. “Eksirännakute” nime all toimuv sündmustesari algab 8. juunil kultuuri- ja kogukonnahoovi Uus Õu avamisega (Lai 37), kus kuuleme Genklubi ja Uue Teatri ajaloost, kultuuritehaste sünnist maailmas ning peame maha mõttetalgud “Tehas Tartus?”. Järgneva kahe nädala jooksul külastame teisi võimalikke ja võimatuid asukohti ning jätkame tekkinud mõtete arutamist.
 • Postimees Uudisvoog, 03.06.13
  Täna, 3. juunil kell 17 esitleb Tartu loomemajanduskeskuse Niplispitsikojas tegutsev Maris Raud koos Angelika Nöpsiga raamatut „Eestimaa pitsid“, mis on esimene eesti keeles kirjutatud niplispitsiõpik…
 • Delfi, 03.06.13
  Tallinnfilm kahjum vähenes 2011. aasta 231 682 eurolt 2012. aastal 11 030 euroni.
 • Janar Ala, ERR Uudised, 03.06.13
  Reedel avati Veneetsia biennaalil Eesti paviljon, mida tänavu täidab fotokunstnik Denes Farkase töö pealkirjaga “Evidence in Advance”.
 • Veneetsia biennaalil avati Eesti paviljon
  ETV / Aktuaalne Kaamera, 03.06.13 
  Reedel avati Veneetsa biennaalil Eesti paviljon, mida tänavu täidab fotokunstnik Denes Farkase töö pealkirjaga “Evidence in Advance”.
 • Rotermanni keldrisaalis tuksub noor disainisüda
  Tanel Veenre, Eesti Päevaleht, 05.06.13
  Arhitektuurimuuseumi maandunud TASE koondab Eesti kunstiakadeemia värskete magistrantide lõputööd lõpuks ühe katuse alla.
 • Film täiendab muusikat ja sõna
  Raimu Hanson, Tartu Postimees, 05.06.13
  Algas Eesti heliloojate festival.
 • 60 aastat loovuse triumfi
  Olav Osolin, Postimees, 06.06.13
  Maailma suurimal reklaamifestivalil võistleb kolm Eesti tööd.
 • Tartu vajab kultuuritehast
  Lemmit Kaplinski, Tartu Postimees, 06.06.13
  Vana tehasehoone kohaliku kogukonna teenistusse.
 • Lemmit Kaplinski, Eesti Trükimuuseumi asutaja (SDE), Tartu Postimees Online, 06.06.13
  Selleks on kõigepealt vaja selgitada, mida see üldmõiste tähendab ja mida mitte. Kindlasti hõlmab kultuuritehas mingit hoonet või hoonekompleksi, mida hallatakse ühe tervikuna ja kus oma tegevusi korraldatakse.
 • Femme.ee, 06.06.13
  7.−15. juunil toimub Tartus disaininädal „Disain on kohal“, mis tutvustab Tartuga seotud disainerite ja siin õppivate disainitudengite loomingut ning juhib tähelepanu disainile linnaruumis. Disaininädala programmis on palju erinevaid üritusi alates suurejoonelisest moeetendusest kuni õpitubade, diskussioonide ja tantsuetenduseni välja.
 • Merili Nael, ERR Menu, 07.06.13
  Suvi algab peagi ja see toob juba kaheksandat korda endaga kaasa ka muusikat ja merd ühendava Nargenfestivali, mille suur avamäng toimub täna Estonia kontserdisaalis.
 • Parim loovfirma filmib ka fotokaga
  Martin Pau, Tartu Postimees, 07.06.13
  Parimate Tartu ettevõtete seas äsja linnavalitsuselt tunnustada saanud filmi- ja fotofirma Pimik tunneb pai üle rõõmu, kuid ei pea end muist loomemajanduskeskuse firmadest paremaks ega erilisemaks. 
 • Disainerite pead pakatavad ideist
  Aime Jõgi, Tartu Postimees, 07.06.13
  Edev moeetendus avab Tartu disaininädala.
 • Martin Pau, Tartu Postimees Online, 09.06.13
  Parimate Tartu ettevõtete seas äsja linnavalitsuselt tunnustada saanud filmi- ja fotofirma Pimik tunneb pai üle rõõmu, kuid ei pea end muist loomemajanduskeskuse firmadest paremaks ega erilisemaks.
 • Linnaleht Tartu, 07.06.13
  Linnaleht Online, 07.06.13
  Täna algab järgmise nädala laupäevani kestev Tartu disaininädal ,,Disain on kohal”, kus tutvustatakse Tartuga seotud disainerite ja linnas õppivate disainitudengite loomingut ning juhitakse tähelepanu disainile linnaruumis.  
 • Postimees Uudisvoog, 10.06.13
  Tartu Loomemajanduskeskuse juures kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad. Hindamiskomisjoni otsusega pääseb inkubaatorisse 14 uut loomeettevõtjat.
 • Disainiplatvorm valmis kasutatud kaubaalustest
  Tartu Postimees, 11.06.13
  Piret Vester (esiplaanil paremal) on üks neist Tartu kõrgema kunstikooli mööblitudengeist, kes ökodisainer Kristjan Induse (vasakul) ja mööbli restaureerimise õppejõu Annes Hermanni juhendamisel valmistas eile loomemajanduskeskuse ees disainiplatvormi. 
 • Neljapäeval, 13. juunil algusega kell 18.30 toimub Tartu Loomemajanduskeskuse kohvikus Spargel Disainiplatvormi diskussioon teemal „Noor moe- ja aksessuaaridisain Tartus ja Eestis“. Moeteemalise arute…
 • Sander Loite, London, ERR Uudised, 12.06.13
  Reedel avati Londoni Bartletti arhitektuuriülikoolis lähituleviku ehituskunsti tutvustav väljapanek “Ehitamata maailma atlas”. Näituselt leiab kolme Eesti arhitektuuribüroo tööd.
 • Postimees Uudisvoog, 13.06.13
  Laupäeva, 15. juunil algusega kell 11.30 toimub Atlantise ees Emajõel disaininädala lõpuüritus, kus tantsu saatel volditakse ja saadetakse Emajõel teele kolm kahemeetrist paberlaeva.
 • Noored loojad kaitsesid äriplaane
  Tartu Postimees, 13.06.13
  Loomemajanduskeskuses kaitsesid äriplaani uued loomeettevõtjad. Hindamiskomisjoni otsusega pääseb inkubaatorisse neliteist uut ettevõtjat.
 • 17. juunil lõpetab Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA teine lend, kus arendati uusi innovaatilisi tooteid. Aastase koolitusprogrammi läbimist tähistatakse traditsioonilise rändnäitusega,…
 • Postimees Uudisvoog, 17.06.13
  Täna, 17. juunil lõpetab Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA teine lend, mida tähistatakse innovaatilisi tooteid eksponeeriva traditsioonilise rändnäitusega. Näitus avatakse Tallinnas Eesti Disaini Majas ning jätkab suvel oma teekonda läbi Pärnu, Viljandi ja Tartu.
 • Postimees Uudisvoog, 17.06.13
  Täna, 17. Juunil lõpetab Loov Eesti virtuaalse tootearendusprogrammi PESA teine lend, mida tähistatakse innovaatilisi tooteid eksponeeriva traditsioonilise rändnäitusega. Näitus avatakse Tallinnas Eesti Disaini Majas kell 16.00.
 • Eesti noored võistlesid Cannes’i maailma suurimal loovusfestivalil
  Bestsales.ee, 20.06.13
  Cannes’is eelmisel nädalal avatud maailma suurimal loovusfestivalil esindasid noortekonkursikategoorias Eestit kaks noort Kuldmuna võitjat.
 • Aira Tammemäe, Best Marketing, 20.06.13
  Cannes’is eelmisel nädalal avatud maailma suurimal loovusfestivalil esindasid noortekonkursikategoorias Eestit kaks noort Kuldmuna võitjat.
 • Eike Värk, Sirp, 21.06.13
  Festival „Tallinn Treff” pööras seekord tähelepanu ümbritsevale keskkonnale, sealhulgas linnaruumile.
 • Yoko Alender, Sirp, 21.06.13
  7. – 30. juunini eksponeeritakse eesti arhitektide töid mainekas Bartletti arhitektuurikoolis Londonis (Bartlett School of Architecture, University College) rahvusvahelisel tulevikuarhitektuuri näitusel „Ehitamata maailma atlas” („Atlas of the Unbuilt World”). Näituse kuraator on rahvusvaheliselt tuntud arhitektuuriõppejõud ja kriitik Rob Gregory ning see on välja pandud Londoni arhitektuurifestivali raames. Festivali korraldab Briti Nõukogu Londonis.
 • Avastamata Eesti kui võttepaik, kaastootja ja värav Venemaa turule
  Ifiin Õppi, Sirp, 21.06.13
  Hiljuti toimus Tallinnas seminar „Vaade Põhjalast 2013”, kus arutati filmi- ja draamaseriaalide tootmist.
 • Võidutsesid nõme surm ja tegelik ilu
  Olav Osolin, Postimees, 26.06.13
  Nädalavahetusel lõppenud Cannes´i loovusfestivalil jäid Eestist võistlustulle saadetud tööd auhinnata.