Artproof kuulutab välja noore fotokunstniku stipendiumi konkursi 2014

13. august, 2013

artprint logo alus vProjekti esitamise tähtaeg on teisipäev, 15. oktoober 2013.a. Stipendiumi kolmandal aastal alustas Artproof koostööd Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskusega muutmaks Noore Fotokunstniku Stipendiumi zhürii rahvusvaheliseks. 

Lisaks iga-aastasele stipendiumile väärtusega 5000€ ning näitustele Eestis saab Stipendiumi võitja kutse osaleda oma töödega 2014. aasta sügisel New Yorgis toimuval Photoville festivalil, mille rahvusvahelisi fotograafe tutvustav programm hõlmab kahe nädala jooksul lisaks näitusele loenguid, töötubasid ja esitlusi.

Sügisel kolmandat korda väljaantav stipendium on mõeldud kuni 35 aastasele fotokunstnikule, kes valitakse kandideerimiseks esitatud uue fotopõhise näituseprojekti põhjal. Seni kohalikest fotoprofessionaalidest koosnevale zhüriile lisandub arenduskeskuse kutsel New Yorgis baseeruv festivali korraldaja ja fotokuraator Sam Barzilay. Barzilay on United Photo Industries nimelise organisatsiooni ja galerii asutaja ning Photoville nimelise fotofestivali direktor, kes kuulub mitmete tuntud fotoauhindade zhüriidesse nende hulgas Prix Pictet, Les Rencontres d’Arles ning New York Photo Awards.

Koostöös Sam Barzilay’ga on seni New Yorgis näidatud kahe Eesti fotograafi teoseid – 2011. aastal toimunud Bioest festivali raames Ulvi Tiidu fotosid ning 2012. aastal esmakordselt toimunud Photoville festivali programmis Sigrid Viiri fotoinstallatsiooni.

ArtPrint Noore Fotokunstniku Stipendiumi võitja saab lisaks näitustele Eestis kutse osaleda oma töödega 2014. aasta sügisel New Yorgis toimuval Photoville festivalil, mille rahvusvahelisi fotograafe tutvustav programm hõlmab kahe nädala jooksul lisaks näitusele loenguid, töötubasid ja esitlusi.

ArtPrint Noore Kunstniku Stipendiumi konkurss on avatud ning võitja kuulutatakse välja oktoobris, Fotomessi ajal. Täpsema info konkursi kohta leiab Artprinti kodulehelt:

http://artproof.fi/grant 

Projekt koos lisamaterjaliga, tuleb saata teisipäevaks 15.10.2013,

meiliaadressile info@artprint.ee