Arvutimängude loomine on autori jaoks kunstiline väljendus

11. aprill, 2013

kate edwards

“Arvutimängude loomine on autori jaoks kunstiline väljendus ning kriitikat võetakse alati väga isiklikult – täpselt samamoodi nagu seda teevad kunstnikud, filmiloojad ja teised loomeinimesed, “ arvas Kate Edwards, Rahvusvahelise mänguarendajate ühenduse IGDA peadirektor Eesti haru avaüritusel. Loe edasi »

Kate Edwarsi sõnul ei ole õige looja tegevust takistada. “Mänguloojatele tuleb anda vabad käed eneseväljenduseks olenemata tema eesmärgist – on see siis hoiakute ja maailmavaate väljendus või hoopis raha teenimine,” rääkis Kate.

“Nagu ikka, on ka mängutootmisel konstruktiivne kriitika vajalik. Soovime, et arendajad teeksid enam koostööd – parandaksid üksteise vigu, jagaksid oskusteavet ja toetaksid üksteist, mis grupina on oluliselt lihtsam ja kiirem, kui üksi tegutsedes. Samas ei tohi kellelegi koostööd peale suruda- on inimesi, kellele tihe suhtlemine ei sobi,” selgitas Kate arenguvõimalusi läbi mänguarendajate ühenduse.

Ühtse katusorganisatsiooni eesmärgiks on arendada Eesti mängumaastikku ja soodustada kohalike ettevõtete teket. Esimeste tegevustena on paika pandud ühiste ürituste, seminaride ja koolituste korraldamine, statistika kogumine ning Eestit väisavate välisekspertide jagamine mänguvaldkonna tegijate vahel.

Eestis on hetkel tegutsemas paarkümmend mänguvaldkonna ettevõtet, kes annavad tööd üle pooletuhandele inimesele. Võrdluseks võib siinkohal tuua suure mängutööstusega Soome, kus tegutseb üle 150 mänguettevõtja ning kelle mänge võib leida USA mänguedetabelite tipus. 

Mängutööstus on oma loomult ekspordile suunatud ja nii on ka enamus Eesti mänguettvõtjatest oma tooted suunanud välismaistele turgudele. Kui seni oli tuntuimaks tegijaks Eesti turul Playtech, siis viimaste aastatega on tema kõrvale kerkinud ka üle 100 miljoni kasutaja kogunud Creative Mobile.

Rahvusvaheline mänguarendajate ühendus (International Game Developers Association, IGDA) on mittetulundusühendus, mis on pühendatud mänguarendajate karjääri ja elukvaliteedi edendamisele ühendades liikmed omavahel ning esindades mänguarendajaid laiemalt.

Vaata lisa: www.igda.org  
Foto: www.gamesindustry.biz