Avaldati läbilõige PESA vilistlaste lugudest aastatel 2011-2016

05. juuni, 2017

PESA on ainulaadne loomeettevõtjaile mõeldud veebipõhine arendusprogramm, kus koolitajad ja mentorid suunavad toote/teenuse arendamist ja müüki. Iga PESAga liitunud ettevõtja keskendub just oma tootele või teenusele. Programm koosneb viiest osast: 1) toote- ja teenusearendus; 2) turundus; 3) ärimudel; 4) finantseerimine ja 5) juhtimine.

Loe PESA programmi kohta lähemalt SIIT

Miks PESA on igale ettevõtlusega alustajale asendamatu?

PESA aitab saada heaks ettevõtjaks. Kaheksa kuud kestva arendusprogrammi suurimad eelised ongi süsteemsus ja järjepidevus. Peamiselt veebipõhise kursuse tempo on tihe nagu ülikoolis. Iga pühapäeva õhtuks peab järjekordne kodutöö tehtud olema, seejärel annab koolitaja tagasisidet. Iga projekti juures on ka isiklik mentor, näiteks mõni edukas ettevõtja, disainer, müügiinimene… Tähtis on, et algajad ettevõtjad ei jääks üksi, sest üheskoos asju läbi arutades on areng kiirem. Õpetame loomeettevõtjaid oma toodet mõjuvalt esitlema, räägime ärimudelist ja tootearendusest, käime messidel ja disainiturul ning otsime esimesed müügikontaktid. Siit on juba kergem ise edasi minna. Lõpetaksin meie vilistlase, disainer Ene Raua mõttega: „PESA programmis osalemine on aidanud mul süsteemsemalt oma tegevust organiseerida, kuna kunstnikuna kipun end unustama loomemaailma. Iganädalane ülesanne ja oma ala proffide tagasiside on tekitanud minus väikestviisi hasardi leida endale sobiv strateegia. Inspireerivad on ka teiste pesakate ettevõtmised – nähes teisi ärimudeleid, tekib endalgi ideid ja motivatsiooni juurde.”

Kataloogi PESA vilistlaste edulugudest leiad SIIT

PESA 2017 vilistlaste kataloogi leiad SIIT

Kolme PESA vilistlase: Stella Soomlaisi, Indrek Maripuu ja Karl Annusega on võimalik kuulata ka inglise keelseid intervjuusid SIIT. Intervjueeris Indrek Põldvee (Sorry As A Service).