Avanes Eesti esimene audioraamatute internetipood

25. oktoober, 2010
Oktoobrialts avati aadressil www.kuula24.ee Eesti esimene audioraamatute internetipood, mille eesmärk on koondada ühte müügikeskkonda kõik Eestis välja antud audioraamatud.

Juba mõne aasta eest ennustati, et audioraamatute osakaal kõigist müüdud raamatutest moodustab peagi 10–15%. Ingliskeelseid audioraamatuid levitav Audible.com, mis alustas tegevust 1999. aastal, ja mille kataloogi kuulub nüüdseks üle miljoni tunni audiomaterjali, müüdi paari aasta eest netigigandile Amazon.

Kuula24 kataloogis on Eesti Rahvusringhäälingu, kirjastuste TEA, Varrak, Audioraamat, Egmont Estonia ja MTÜ Minu sõbrad toodetud audioraamatud ning näiteks raadiojaama Sky Plus hommikuprogrammi kullafondi kuuluvaid raadioseriaale. Tooteid levitatakse allalaaditavate mp3-failidena. Avamise hetkel kuulus kataloogi ligi 130 teost, kuid see arv suureneb sedamööda, kuidas lepingud tootjate ning autoritega sõlmitud saavad. Tulevikuplaanide hulgas on ka muu helikandjale salvestatud materjali kuulajani toomine, nagu näiteks teatrietendused, kontsertsalvestused, kõned, loengud.