Avati Eesti disaini ja looduskosmeetika näitus Lõuna-Koreas

29. aprill, 2024

Loov Eesti ja Organic Estonia avasid täna Lõuna-Koreas, Soulis, Eesti saatkonna juures asuvas ettevõtluskeskuses, jätkusuutliku disaini ja looduskosmeetika näituse.

Väljapanekus osalevad disainiettevõtjad: Woolish, Reet Aus, Urbsill, Maria Rästa Design, Lucky Laika, Mirgoods, Radis Furniture, KOOSdisain, Sutu ja uBent. Looduskosmeetika valdkonnast on näitusel esindatud Viking Beauty Secrets, Aesti, D’DIFFERENCE, HOIA homespa, Magrada, Nurme, Fresmy  ja North Beauty.

“Lõuna-Koreas hinnatakse Eesti pühendumust oma puhta looduse hoidmisele ja säilitamisele ning meie põhjamaise disaini minimalistlikku keelt. Lisaks esteetikale peegeldab Eesti disain sageli meie kultuuripärandit ja traditsioone,” ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

Ettevõtluskeskustesse loodavate installatsioonide ülesanne on toetada keskuste üldist eesmärki, mis on kasvatada asukoha riigis äri ja avaliku sektori esindajate teadlikust ekspordipotentsiaaliga toodetest ning teenustest. Disaini ja mahetoodete installatsiooni eesmärk on tutvustada Eesti disaini ja mahemajanduse tooteid, teenuseid läbi parimate näidete ja edulugude, sh tutvustades nende toodete ja teenuste ekspordipotentsiaali sihtturul.

Eesti looduskosmeetika ettevõtted on avamas antud näituse ja installatsiooni kaudu Korea turgu. Maailmas on aina olulisem oma tervise aspektist puhta ja keemiavaba tooraine kasutamine. Eesti ettevõtete suureks eeliseks on võimalus kasutada kodumaist taastuvat bioressurssi. Meie ettevõtete toodete koostisest leiab nii astelpaju, lavendlit, kasemahla, turvast, muda ja muid  metsasaadustest puhtaid looduskosmeetika tooteid. Proovime Korealasi üllatada ka jätkusuutliku ning innovatiivse hambapesu tablettidega. Soovin omalt poolt edu kõikidele ettevõtetele Korea turule sisenemisel ja vajadusel ka kohanemisel, sest iga turg dikteerib tegelikul lõpliku pakendi disaini ja suuruse ning teinekord ka lõpliku toote koostise,” ütles  Organic Estonia MTÜ juhatuse liige  Krista Kulderknup,

Eesti disaineritele pakub huvi koostöö Lõuna-Korea ettevõtetega ja nii ongi kokku lepitud hulganisti ärikohtumisi.

Eesti suursaadik Korea Vabariigis Sten Schwede ütles oma tervituskõnes, et Eesti toodetel on Koreas hea potentsiaal, sest korealased hindavad ainulaadse disaini ja eriliste omadustega kvaliteetseid tooteid. Oluline on leida õiged Korea ettevõtted, kes oskaksid neid kaupu kohapeal turundada. Selleks olemegi Eesti ettevõtluskeskusesse kutsunud potentsiaalsed partnerid, kes Korea turgu hästi tunnevad.

 Mööblifirma Radis asutaja Mauri Abner ütles, et Radis on juba oma mööblit ühe edasimüüja kaudu Lõuna-Korea klientidele tutvustanud. Seekordse visiidi eesmärk on suurel Korea turul leida juurde uusi partnereid ning oma pôhjamaist naturaalsetest materjalidest mööblivalikut viia veelgi laiema kasutajaskonnani.

“Minu huvi reisil on kaardistada autoridisaini müügivõimalusi ja disainiüritusi Seoulis ning tutvuda maailma suurima taaskasutusjaamaga, ütles Tiina Andron  omanimelisest disainistuudiost 

Viljo Naarits, uBentist kinnitas, et  juba enne visiiti on korealased nende tooted hästi vastu võtnud. Kindlasti aitab kohapeal käimine tunnetada kohaliku kultuuri omapära ja näha potentsiaalset klienti.

Väljapaneku idee algatas Eesti Välisministeerium ja näitus on rahastatud Euroopa Liidu taasterahastu NextGenerationEU vahenditest. Näitus jääb avatuks aasta lõpuni.

Loov Eesti on loomemajanduse arenduskeskus, mille missiooniks on viia Eesti loovus maailma. Organic Estonia on Eesti mahemajanduse ettevõtete katusorganisatsioon, mis toob liikmelisuse alusel kokku sertifitseeritud mahetoodete ja loodustoodete tootjad.