Avati Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eesti ekspositsioon

06. juuni, 2014

Neljapäeval avatati Veneetsia arhitektuuribienaali Eesti ekspositsioon, mis käesoleval aastal kujutab endast e-riigi avaliku ruumi tulevikku vaatavat projekti.

Noorte Eesti arhitektide Johanna Jõekalda, Siim Tuksami ja Johan Tali kureeritud “Vaba ruum” (“Interspace”) uurib, kuidas füüsilise ja digitaalse avaliku ruumi üheks tervikuks saamine tulevikus linnaruumi korraldamist mõjutada võiks. Veneetsia arhitektuuribiennaalil Eesti paviljon avatakse pidulikult 5. juunil kell 17.00 ning see jääb külastajatele avatuks 7. juunist kuni 23. novembrini 2014.

Eesti ekspositsiooni teeb eriliseks see, et esmakordselt täiendab kohapealset ekspositsiooni Veneetsias ka e-riigi virtuaalpaviljoni veebis.

Virtuaalpaviljoni tuumaks on digitaalne käitumine, mida pea igaüks interneti avarustes seigeldes praktiseerib. See on veebikeskkond, mis võimaldab külastada näitust ka digitaalselt ning teha digitaalsete külastajate ruumikasutus näituseruumis reaalajas nähtavaks.

“See on meie viis rääkida sellest, et e-riigis on kohalolek ja ruumikasutus saanud uue tähenduse ning seetõttu peaks uue tähenduse saama ka e-riigi ruumi kujundamine. Viibides erinevates füüsilistes ruumides, võivad inimesed paikneda siiski samas inforuumis ja vastupidi,” selgitavad kuraatorid.

XIV Veneetsia arhitektuuribiennaalist võtab osa 66 riiki, kelle seast kümme osalevad sellel arhitektuurimaailma suursündmusel esimest korda. Uustulijateks on: Türgi, Uus-Meremaa, Araabia Ühendemiraadid, Côte d’Ivoire, Kenya, Maroko, Dominikaani Vabariik, Mosambiik, Costa Rica ja Indoneesia.

Eesti ekspositsioon XIV Veneetsia Arhitektuuribiennaalil nähtav siit.

Vaata ka Eesti ekspositsiooni vaba ruum Facebooki lehekülge.