AVATUD ARS: CONNECTORIUM – Marti Manen

10. jaanuar, 2019

AVATUD ARS: CONNECTORIUM üritustesarja uueks külaliseks on rahvusvaheliselt tunnustatud kuraator Marti Manen Rootsist.

16. jaanuaril 2019 algusega 17.30 toimub ARS kunstilinnaku ruumis 111 Marti Maneni kuraatoriloeng, kus ta tutvustab läbiviidud projekte ja räägib oma kuraatorikarjäärist.

Marti Manen, kellel on üle 20 aasta kureerimiskogemust, uurib oma töös näitust kui paindlikku tööriista. Kuraatoriloengus tutvustab ta oma kuraatoriprojekte ja -praktikat, mis hõlmab kaasaegse kunsti produtseerimist ja eksponeerimist. “Loengus analüüsin oma kuraatoripraktikat kui kuraatori-kunstiku-kunstitarbija ühist võimalustekooslust,” avab Manen oma loengu lähtekohta. “Samuti käsitlen kuraatori oskust ja võimet defineerida positsioone, pakkuda ja luua sisu ning tunnetada ning aktsepteerida lähtekohana midagi, mida ei saa kirja panna ja keeleliselt fikseerida,” selgitas ta. Loengule on oodatud kõik huvilised, nii kunstnikud kui ka kunstivaldkonna teised professionaalid ja laiem kunstipublik.

17. jaanuaril kohtub Marti Manen ARS kunstilinnaku kunstnikega nende ateljeedes ning viib soovijatega läbi individuaalnõustamisi. Kohtumisteks on vajalik eelregistreerimine.

Marti Manen (s. Barcelona, 1976) on kureerinud Hispaania paviljoni väljapanekut Veneetsia Biennaalil 2015. a. ja tänavu valiti Manen Momentum10 Biennaali kuraatoriks (Moss, Norra). Manen on kureerinud näitusi üle kogu maailma, sealhulgas Museo de Historia Natural’is (Mexico City), About Art Related Activities – Aaara’s (Bangkok), Sala Rekalde’s (Bilbao), Konsthall C’s (Stockholm), Ca2M’is (Madrid) ja Miró Foundation’is (Barcelona). 1990ndate lõpul kureeris Manen viieaastast näitusteprogrammi koostöös tudengitega. Hetkel töötab Marti Manen sihtasutus Index direktorina Stockholmis. Ta on avaldanud mitmeid raamatuid, sealhulgas “Salir de la exposición (To leave the exhibition)” (väljaandja Consonni), “Contarlo todo sin saber cómo (Telling everything not knowing how)” (väljaandja Ca2M) ja “When Lines Are Time” (väljaandja Miró Foundation).

AVATUD ARS: CONNECTORIUM on üritustesari kunstivaldkonna professionaalidele, mis hõlmab loenguid, töötubasid, ateljeevisiite ja individuaalkohtumisi rahvusvaheliste kunstivaldkonna ekspertide osalusel. Projekti eesmärk on kohalike osalejate inspireerimine; loomemajandusvaldkonna kogemuste, teadmiste ja oskuste jagamine ning loovisikute vaheliste koostöösuhete algatamine ja edendamine. Connectoriumi üritused tutvustavad kohalikele kunstnikele ja kunstivaldkonna töötajatele rahvusvahelisi kontekste ja julgustavad vahetama kogemusi, oskusi, ideid ja kontakte.

Connectoriumi üritustesarja algatajad ja kuraatorid on kunstnikepaar Varvara & Mar (www.varvarag.info), kes on ARSi kunstilinnaku aktiivsed majalised. Üritus toimub koostöös Eesti Kunstnike Liiduga. Eelmise Connectoriumi ürituse külalisteks olid kuraator Torun Ekstrand Rootsist ja kunstnik Jan Christensen Norrast.

Eelregistreerimine toimub SIIN.