Avatud Ateljeed kutsub külastama kunstnike ateljeesid ja kodusid

31. august, 2012
avatud_ateljeed_litosOled oodatud jalutama ja astuma sisse kunstnike ateljeedesse ja aedadesse, kunstnikud ootavad sind! Ateljeedes on võimalus tutvuda kunstniku, tema loomingu ja ruumiga – kogeda tervikut. Ateljeede külastused on tasuta.
Pühapäeval, 9. septembril Põhja-Tallinnas
Laupäeval, 8. septembril Muhumaal
Ateljeed on avatud kell 12:00-18:00.

Ateljee avavad: Rait Rosin, Kätlin Teern, Kateriin Rikken, Kadi Hektor, Eeva Käsper, Kai Kiudsoo-Värv, Maret Sarapuu, Tatjana Larina, Marju Bormeister, Mikk Truija, Bie Erenurm, Loomikud, Kersti Laanmaa, Tiit Rammul, Taave Tuutma, Kaarel Kütas, Katrin Pille, LeNoir, Meeland Sepp, Meelis Salujärv ja Kamahouse Galerii, Marget Tafel, Katrin Vaher, Aivar Rebane, Sulev Vahtra.
Lisaks ateljeede külastamisele ning spetsiaalselt selleks päevaks koostatud näitustele on võimalik näha ja ka ise proovida maalimist Marju Bormeisteri juhendamisel Kalamaja pargis. 

Avatud Ateljeed annab hea ülevaate, kui mitmepalgeline on kunst, mida praegusel ajahetkel luuakse. Ühtlasi teeb Avatud Ateljeed kunsti ja kunstnikud nähtavaks ning näituse külastamise põnevaks. Eesmärk on teha kunst nähtavaks ka kõrvalisemates piirkondades. Ehk avastad oma kõrvalmajas tegutsemas kunstniku, kelle juures saab joonistamist, keraamikat või lihtsalt silmamõõtu õppida. 

Ateljeede asukohakaardid on saadaval F-Hoones, Kunstihoone galeriis ning osalevates ateljeedes. Samuti saab kaardi alla laadida kodulehelt www.ateljeed.com.

Avatud Ateljeed on jätk eelmisel aastal Kultuuripealinn Tallinn 2011 raames toimunud sündmusele. 2011 aasta sündmuse ülevaade on aadressil: www.ateljeed.com.
Korraldajad:
Jaak-Adam Looveer (PAIK Arhitektid)
Eve Arpo (You Must relax)

Partnerid: 
Eesti Kunstnike Liit, Hasartmängumaksu nõukogu, Nordplus