Avatud on kandideerimine toote- ja teenusearenduskeskkonda PESA

12. oktoober, 2016

Loov Eesti kutsub ettevõtjaid liituma Eesti esimese veebipõhise arendusprogrammiga PESA, kus Eesti juhtivate konsultantide abil aidatakse ideest vormida läbilöögivõimeline toode või teenus. Avaldusi saab esitada kuni 30. oktoobrini. Programm alustab 4. novembril.

Liituma on oodatud nii alustavad kui ka juba pikemalt tegutsenud ettevõtjad, kes vajavad tuge mõne uue toote või teenuse arendamisel. „PESA eelmised hooajad on andnud meile kindlust, et programm tõesti töötab.  Näiteks võib tuua sellegi, et PESA vilistlased võitsid Eesti disainiauhindade jagamisel mitmeid esikohti ja on oma toodetega jõudnud juba piiri taga tuntust koguda,“ ütles Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

REGISTREERUMISAVALDUSE SAAD SIIT 

PESA on ainulaadne veebipõhine arendusprogramm, mille vahendusel on võimalik saada tugiteenuseid oma idee arendamiseks. Professionaalsed koolitajad nagu näiteks Anu-Mall Naarits (Eesti Marketingi Instituut), Indrek Maripuu (Neitsijärve Loovusait), Sixten Heidmets (Eesti Kunstiakadeemia), Markko Karu (teenusedisain) ning mentorid nõustavad ja suunavad toote/teenuse arendamist, üheskoos kaasatakse eri valdkondade eksperte ja äriingleid. PESA teenused on keskkonnaga liitunutele turuhinnast soodsamad.

Programm koosneb viiest etapist: toote- või teenusearendus, turundus, ettevõtlus (ärimudel),finantseerimine ja juhtimine ning see kestab 8 kuud. Iga liitunud ettevõte keskendub just tema enda tootele või teenusele ja saab personaalset tagasisidet kodutöödele ning nõu mentoritelt nende ettevalmistamiseks. 90% programmist on võimalik läbida veebis, plaanis on ka paar füüsilist kohtumist.

PESA  vilistlaste hulgas on palju praeguseks juba tuntud tegijaid – näiteks Stella Soomlais nahast aksessuaaridega,  Karl Annus puidust prilliraamidega, keraamik Johanna Tammsalu, puidu töötluse ettevõte Strauss puidust valgustitega, tekstiiliettevõte k00d villaste kudumitega, Goldmerk  ja Pipik lauamängudega, Khis puidust vannidega.

Kandideerimisavalduse saab SIIT:

Infot leiad ka: http://pesa.looveesti.ee/

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu struktuuri- ja investeerimisfondide abil.

Vaata ka PESA eelmise lennu kogemusi:

Kuidas PESAs ideest toode sai: Sofable lugu

Hea idee saab alguse vajadusest: Dragonfly lugu