Avatud uste päevad Kultuurikatla MakerLabis!

09. aprill, 2014

Katel pilt12.-13. aprillil, kell 11.00-19.00 on oodatud Kultuurikatla MakerLabi avatud uste päevadele kõik meisterdajad ja hobinokitsejad, et tutvuda MakerLabi võimalustega ning saada osa tasuta loengutest ja töötubadest. Kultuurikatla MakerLab on Eesti esimene isetegijale suunatud  töökoht.

Kultuurikatla MakerLab on uus koos mõtlemise ja koos tegemise koht, kus laserlõikuri, 3D-printeri, CNC-masina ning mitmete teiste tööriistade abil saab asuda igaüks tooteid valmistama. Tegemist on mitmekülgselt sisustatud töötoaga, kuhu ootame kunstnikke, disainereid, nokitsejaid, prototüüpijaid, väiketootjaid kui ka neid, kes soovivad lihtsalt õppida ja katsetada. Eelnevad oskused, vanus ja sugu ei ole MakerLabi sisenedes olulised, koos asjatundlike meistritega õpivad ka mitteoskajad meisterdama ja enda loovust rakendama.  

Laupäeval, 12. Aprill

Kell 12.00-14.00 töötuba “Putukroboti meisterdamine”. Meisterdatakse traadist ja mootorist liikuv putukas. Töötuba toimub eesti, inglise ja vene keeles kuhu on oodatud igas vanuses lapsed. Kell 15.00-19.00 tutvustatakse MakerLabi masinaid eesti, inglise, vene ja prantsuse keeles.  

Pühapäeval, 13. Aprill

Kell 12:00 – 14:00 loeng “Elektriratas. Murrame oma igapäevased transpordimured”. Vootele Aer ja Gabriel Verilaskja jagavad praktilisi näpunäited elektrijalgratta ehitamiseks. Lisaks räägib Gabriel lähemalt oma ratta “Liberator” loomisloost ning kuulajatel on võimalik rattaga ka kohapeal tutvuda. Kell 15:00 – 19:00 tutvustatakse MakerLabi masinaid eesti, inglise, vene ja prantsuse keeles.

Töötubades osalemiseks registreeri: makerlab@kultuurikatel.ee või 56201128

 

 

Kultuurikatla MakerLab ootab huvilisi avatud uste päevale sellel nädalavahetusel aadressil Heina 33. Edaspidi on MakerLabi uksed avatud K-P kell 12.00 – 19.00.

 

Kultuurikatla Arenduskeskuse tegevust toetavad EAS ja Tallinna linn.