Balti Assamblee valis Baltikumi innovaatilisemaks ettevõtteks Transferwise´i

27. oktoober, 2014

Balti Assamblee auhinnatseremoonial jagati 23. oktoobril kirjanduse-, kunsti- ja teaduspreemiad, samuti anti välja Balti innovatsiooniauhind ning Balti Assamblee medalid. Baltikumi teadusparke ja innovatsioonikeskuseid ühendav organisatsioon BASTIC valis regiooni kõige innovaatilisemaks ja suurema mõjuga ettevõtteks minimaalsete kuludega rahvusvahelisi rahaülekandeid võimaldava Tranferwise´i.

Peeter Sauter pälvis preemia autobiograafilise romaani „Ära jäta mind rahule“ eest. Balti Assamblee kunstiauhinna pälvis Riia Uue Teatri lavastaja Alvis Hermanis ning teaduspreemia leedulane Vidas Gražulevičius saavutuste ees materjalikeemias. Kõigi kolme preemia suurus on 5000 eurot.

Balti Assamblee auhinnad asutati 1993. aastal, et kinnitada Balti riikide vastastikust huvi rahvusliku identiteedi ja rahvaste eneseväärikuse säilitamise vastu, tunnustada väljapaistvaid kirjandus-, kunsti- ja teadussaavutusi ning tugevdada Baltimaade sidemeid erinevates eluvaldkondades.

Balti Assamblee medalid said Eestist Urmas Paet, Hannes Astok ja Soome ajaloolane Seppo Zetterberg. Balti Assamblee medaleid jagatakse silmapaistvate saavutuste ning eriliste teenete eest Balti ühtsuse ja koostöö tugevdamisel ja edendamisel.

Balti Assamblee on Eesti, Läti ja Leedu parlamentide koostööd edendav rahvusvaheline organisatsioon, mis asutati 8. novembril 1991. aastal Tallinnas.