Baltikumi ja Skandinaavia loomeettevõtjad valmistuvad maailma suurimaks ettevõtluskonkursiks

02. november, 2015

Creative Business Cup on iga-aastane globaalne ettevõtluskonkurss, mille finaal toimub novembrikuus Kopenhaagnis.

 

Kopenhaagenis peetavale võistlusele sõidab Eestit esindama  kliendi hoidmise teenust arendav Sorry as a Service. Lisaks osalevad CBC arendusprogrammis kõrgete kontsade kandmist hõlbustavate taldade arendaja Heelosophy  ja looduskosmeetikat tootev Sõsar. Lisaks valiti  AusDesign  ettevõtete TOP5 hulka, kes kutsuti ca 400 investorist koosneva paneeli ette.

CBC Baltic-Nordic BootCamp on osa CBC arendusprogammist, mis toetab finaalvõistluseks ettevamistust ja piirkonna ettevõtjate vahelist koostööd. Oktoobrikuu teisel nädalavahetusel kohtusidki ettevõtjad Rootsis, Munktell Teaduspargis (Eskilstunas), et kahe päeva jooksul lihvida oma esinemisoskust ja arendada koostöökontakte.

Korraldajate poolt pakutav treeningprogamm keskendus lavaesinemisele, sotsiaalmeedia kanalite kasutamisele, erinevatele ärimudelitele ning nende rakendamisele ja välisturgudele siirumisel võimalike riskide minimiseerimisele.

Töötoa lahutamatu osa oli ärimentorite personaalne konsultasioon ning tagasiside alustavatele ettevõtete äriideede arendamisele.

Ettevõtjad hindasid kõrgelt saadud teadmisi ja kuuldud nõuandeid. Piret Laasik (Sõsar), hindas kõige väärtuslikumaks rahvusvahelist võrgustikku ja loodud kontakte kohalike Rootsi mentoritega ja äri inimestega, kellega neil oli võimalik tutvuda. “Samuti oli väga värskendav näha, et me ei ole oma teekonnal üksi ja selliseid ettevõtteid on veel, kes oma teekonnal põrkuvad samade küsimuste ja probleemidega. Igal juhul oleme väga inspireeritud”, lisas Piret.

 

CBC Baltic-Nordic BootCamp üritusel olid esindatud Läti, Leedu, Soome, Taani ja Rootsi ning Eesti ettevõtjad.  Sel aastal esindavad Läti riiki CBC finaalis start-up – Connection Codes (facebook.com/connection.codes). Connection Codes on turule tulemas linnaruumis meelelahutust pakkuva elektroonilise lahendusega, mis võimaldab käte liigutamisega suunata purskkaevude veejugade liikumist. Leedut sõidab esindama – City Bird (www.facebook.com/P-I-G-E-O-N-1413613475588781/), tõukeratas, mis pakub kiiret ja mugavat moodust linnaruumis liikumiseks. Toode on auhinnatud juba Red Dot auhinnaga tootedisaini valdkonnas.  Soome saadab finaalvõistlusele Monokini 2.0  (www.facebook.com/Monokini2?fref=ts). Nende puhul on tegemist rinnavähi tagajärjel ühe rinna kaotanud naiste probleemi lahendamisega, disainides neile ühe rinnakorviga ujumisriideid.

Kõige pikema staaziga loomemajanduse edulugu, mille üle on taanlased õigustatult uhked, on kindlasti LEGO. Sel aastal astub CBC-l võistlustulle Lego 2.0 ehk startup – Play DXTR  (www.facebook.com/playDXTR). Mängukuubikute elektrooniline sisu võimalab reaalsuses toimuva mängu juhtida virtuaalmaailma.

cbc bootcamp rootsi

Eestit finaalvõistlusel esindav Sorry as a Service (www.facebook.com/sorryasaservice?fref=ts)  lööb hetkel laineid Londonis ning osales samal ajal edukalt Tehstars kiirendi demopäeval.

Siiski ei jäänud Eesti kuidagi varju. Väärikalt esindasid meid Heelosophy (www.facebook.com/heelosophy?fref=ts) ja SÕSAR (www.facebook.com/sosar.cosmetics). Kui Heelosophy tootearenduses on veel lahendamata küsimusi nii tehnilises osas, kui ka ärimudeli poolest, siis Sõsar looduskosmeetika on oma brändiga valmis vallutama maailma. Esimene suurem samm välisturule on tehtud. Alates augustist on SÕSAR kaubamärgi tooted müügil Apotheka ketis, mis levib ka Lätis ning lähiajal osaletakse Natural Products Scandinavia messil Malmös.

Kokku osales CBC Baltic-Nordic BootCamp’il 6 riiki 12 ettevõttega, mis olid parimatest parimad.

 

Piret Klea Velleste (Heelosophy) lisas, et äärmiselt oluline on
lähinaabritega tutvusringkonna tekitamine, just selliste naabritega, kellega on samad küsimused mida lahendada.

“CBC-l osaledes saime rohkem aimu rahvusvahelistest loomingulistest start-uppidest. Valdkond, mida Eestis toimuvatel üritustel väga ei kohta, me oleme kursis pigem kohalike technoloogia start-up tegemistega.”, lisas Piret Klea.

 

Creative Business Cup finaalvõistlus toimub 17.-18.novembrini Kopenhaagenis, hoiame siis kõigile osalejatele pöialt.

 Fotod: Uku Püttsepp