Brian Eno ETV koori nähes: tahan Eestisse sõita!

02. märts, 2012

brian_enoEhkki lavale astuti koos Briti tähtedega, vaimustas publikut eriti Tormise looming Eesti tütarlastekoori esituses.

ETV tütarlastekoor dirigent Aarne Saluveeri juhatusel esines selle nädala algul Londoni Camdeni linnaosas asuvas Roundhouse’is, mis on tuntud huvitavate ja avangardistlike esinejate kontserdipaigana. 

Lava jagati Grammy võitja ja miljoneid plaate müünud Briti laulja Imogen Heapiga, tõusva tähe Ana Silvera ja eksperimentaalse Briti koori Holst Singersiga. Nii Ana Silvera kui ka Holst Singers on käinud ka Eestis. Imogen Heap oli väga huvitatud koostööst Eesti kooriga ning kavatseb peagi samuti Eestit väisata.

Tema huvil Eesti vastu on peale muusika teinegi põhjus. „Ma kuulsin eelmisel aastal, et Eesti seostega arhitekti Louis Kahni 1960-ndatel loodud eriline kontserdilaev oli Eestis müügis – kaalusin selle ostmist, et sellega mööda Inglise kanaleid sõita ja kontserte anda,” ütles Heap.

Kui kontsert lõppes Imogen Heapi kuulsa laulu „Hide and Seek” ühisettekandega, siis vahetult enne finaali oli publiku kogu tähelepanu suunatud Eesti tüdrukutele, kes esitasid tantsides neli pala Veljo Tormise teosest „Lauliku lapsepõlv” ja pälvisid tuhandeliikmelise kuulajaskonna palava aplausi.

Kontserti kuulas ja vaatas ka üks maailma edukamaid heliloojaid ja produtsente, ambient-muusikastiili looja Brian Eno, kes leidis lahkelt mahti mõnele küsimusele vastata. 

Brian Eno, mis mulje kontsert teile jättis?

Teate, Eesti tütarlastekoori lauluhäälte kooskõla ja esinemine pani mind meeleliigutusest lausa värisema, tahan kohe hommepäev Eestit külastada!

Loe edasi Eesti Päevalehest