Bruno Suvi TeamUp!ist: Kui Sul on idee, ära pelga seda ellu viia!

23. november, 2011

altKevadel toimunud esimesel tootearenduspäeval TeamUp! käis Bruno Suvi välja idee toota raamatuhoidjaid, mille abil pikaliasendis mugavalt lugeda saab. Ürituselt leitud tiimikaaslaste toel arendab Bruno toodet edasi PESA programmis. Uurisime Brunolt, kuidas tal idee tekkis ja kuidas täna käsi käib.


Nagu tihtipeale juhtub, tekkis ka raamatuhoidja mõte vajadusest ja lahendust vajavast probleemist. Nimelt on Brunole alati meeldinud raamatuid lugeda. „Lugesin ajaloost, loodusest, inimestest.  Olen tegelikult väga aeglane lugeja – kui midagi jäi arusaamatuks, keerasin lehekülje tagasi ja lugesin uuesti. Peamiselt lugesin voodis enne magamajäämist. Aeglane voodis lugemine tekitas mitmeid probleeme – näiteks on   kõhuli asend ebamugav, sest selgroog on pidevas pinges. Olles selili, peab kätega raamatut üleval hoidma, külili asendis jälle toetama ning valgustus ei ole üheski asendis väga hea,“ selgitas Bruno probleemi tagamaid.

TeamUp!il osalemise ajal oli Bruno juba EAS ärimentorprogrammis ning saanud EASist muude projektide tarbeks alustava ettevõtte starditoetust. Raamatuhoidja mõte aga keerles endiselt peas, seega otsustas Bruno leida uusi ideid tootearenduspäeval TeamUp!  „Tegelikult oli raske ennast motiveerida tooded/ideed esitlema. Kasutasin endaloodud prototüüpi kodus enda tarbeks, seega probleem oli minu jaoks lahendatud. Aga teisest küljest on Eesti Jaan Tatikaid ja sahtlisse leiutajaid täis ja sellest inimeste elu paremaks ei

alt

lähe,“ mõtiskleb Bruno. „Mõtlesin ka inimestele, kelle jaoks raamatuhoidja ei ole pealgalt mugavusese vaid vajalik abivahend – näiteks vanurid ja piiratud liikumisvõimega inimesed,“ lisas Bruno.

Tõuke andis ka tahvelarvutite massiline levik. „Ajakirja DIGI septembrinumbris, on välja toodud fakt, et lausa 78% iPadi kasutajatest kasutab seda ka voodis lebades, mis tähendas minu tootele täiesti uut sihtgruppi,“ rääkis Bruno TeamUp!il osalemise tagamaid. „TeamUp!il oma toote idee ja prototüübi esitlemisel oli mul hea meel näha mitmeid mõttekaaslasi,“ rääkis Bruno. Team-Upil andsid toote arengusse oma panuse üheksa inimest (ja neist kolm on osalemas ka PESAs. „Kohapeal sai mentoritelt häid nõuandeid, mida ei tasu mingil juhul alahinnata. Team-Upi päevaga täiendati raamatuhoidjat erinevate mõtetega nõnda palju, et ülejäänud aeg kevadest sügisesse on läinud saadud ideede teostamisse. Kui kõik kulgeb plaanipäraselt, siis tänu PESA programmile on raamatuhoidja 2012 aasta suveks soovijatele kättesaadav,“ on Bruno uhke.

Bruno soovitused neile, kes oma idees kahtlevad:

  • kui Sul on idee, siis tee midagi, et see ellu viia. Kasvõi enda südamerahu pärast, et tagasivaadates poleks midagi kahetseda.
  • ära arva, et Sinu idee peab olema midagi täiesti uut või esimene. Kui see nii oleks, siis kasutaksid Motorola mobiiltelefoni.
  • Team-Up`il osalemisega pole võimalik midagi kaotada. Leida võid uusi sõpru, energiat ja abi oma idee elluviimiseks.

Bruno soovib tänada kõiki, kes tema idee arendamisele õla alla panid: Katrin (materjalid), Kaili-Lotta (disainer), Urve (disainer), Avo (joonestaja), Jaanus (tootearendaja), Mihkel (mehhatroonik), Taavi (tootearendaja) ja kaks Kristjani (insener ja turundaja).