BSR Kultuuripärli tiitli taotlejad alustavad uut etappi

20. september, 2023

Konkurss BSR Kultuuripärlid 2024 tiitlile jätkub. Pärast eelvaliku tegemist on kõik kaksteist omavalitsust, kes taotlesid tiitlit, kvalifitseerunud järgmisesse etappi, milleks on kultuurilise vastupanuvõime tegevuskava (CuReAP) väljatöötamine. See etapp kestab  25. oktoobrist 2023 kuni 16. novembrini 2023.

Selle aja jooksul töötavad kandidaadid välja tegevuskava, mis keskendub kultuurist lähtuvale sotsiaalsele
vastupanuvõimele. neid toetavadiga riigi mentorid ja eksperdid veebiseminaridel ning nad saavad juurdepääsu heade tavade kataloogile. See kataloog pakub ülevaateid ja teadmisi
sotsiaalse vastupanuvõime tugevdamise, kogukonna- ja ühtekuuluvustunde edendamise ning vastupanuvõime suurendamisest tulevastes kriisides, kasutades kultuurilisi vahendeid.

Neli kõige veenvama tegevuskava esitanud kandidaati pälvivad seejärel rahvusvahelise žürii poolt välja antud BSR Kultuuripärli 2024 tiitli.

Kultuuripärlid 2023 kuulutatakse välja detsembris 2023.


Kaksteist kandidaatomavalitsust on järgmised: Cēsis (Läti),Druskininkai (Leedu), Härnösand
(Rootsi), Helsingborg (Rootsi), Hiiumaa (Eesti), Jakobstad (Soome), Kiel (Saksamaa),
Kristinestad (Soome), Närpes (Soome), Nykarleby (Soome), Rūjiena (Läti), Svendborg (Soome).
(Taani).


CuReAP-kava väljatöötamise toetus ja auhinna nimetus on osa BSRi Kultuuripärlite projektist, mille eesmärk on aidata Läänemere piirkonna omavalitsustel kasutada ära kultuuri, et suurendada oma kogukondade sotsiaalset vastupanuvõimet. 3,5 miljoni euro suurune projekt kestab kolm aastat  kuni detsembrini 2025 ja seda rahastab Interreg Baltic Sea Region programm.


Lisateavet Läänemere piirkonna kultuuripärlite projekti ja auhinna nimetuse kohta leiate veebilehelt

www.culturalpearls.com.

Foto Kaie Kiil