Click & Grow alustas isekasvatavate lillepottide tootmist

14. september, 2011

Eesti ettevõte Click & Grow alustas isekasvatavate lillepottide tootmist Eestis ning esimeste partiide saatmist tellijatele ja edasimüüjatele kõikjal maailmas. Lillepotid on leiutatud ja disainitud Eestis ning nende tootmine toimub samuti Eestis.

Click & Grow automaatsed lillepotid sisaldavad sisseehitatud kõrgtehnoloogilist taimekasvatussüsteemi ning sobivad seetõttu tubastesse tingimustesse. Taimed ei vaja lisahoolitsust ning elektroonika kannab hoolt ka taimede kastmise eest.

Click & Grow potid võimaldavad täna kasvatada üle viiekümne erineva taimesordi ning Click & Grow juhi Mattias Lepa sõnul laieneb valik pidevalt. “Lisaks ilutaimedele on meie potis võimalik kasvatada ka maitsetaimi, näiteks basiilikut, erinevat sorti pipraid või isegi minitomateid,” ütles Lepp. Lepa sõnul lisandub tulevikus valikusse ka võimalus kasvatada seeni.

Erinevaid taimesorte saab potis kasvatada tänu vahetatavatele taimekassettidele, mis sisaldavad kõike taime kasvuks vajalikku – seemneid, toitaineid ning tarkvara. Kasseti sisestamisel programmeerib pott end ise ümber ning hakkab hooldama uut taime vastavalt tema vajadustele. Enne kasvatamise algust on tarvilik pott aktiveerida kodulehel.

Lepa sõnul visatakse maailmas igal aastal ära umbkaudu 30 miljardi euro väärtuses toataimi, mille eest pole suudetud õigesti hoolitseda. “Click & Grow tehnoloogia abil saavad inimesed endale koju lubada rohkem ja kauem kestvat rohelust,” lausus ta.

Alates toote prototüüpide valmimisest poolteist aastat tagasi on Click & Grow tehnoloogia äratanud laialdast meediatähelepanu kõikjal maailmas ning seda on esitletud Discovery Channeli saates The Gadget Show ning ajakirjas Wired.

Lepa sõnul sai ettevõte üle 20 000 huvilise kontakti üle maailma veel enne, kui jõudis lahendada kõik tootmisega seotud küsimused.Click & Grow usub, et taimekassetitehnoloogia abil on tulevikus võimalik leevendada ka tõsiseid põllumajanduslikke probleeme ning arendada toidu kasvatamist näiteks suurlinnades asuvates automaatkasvuhoonetes.

Click & Grow potid on alates sellest nädalast müügil ka Eestis, Bauhofi ehitusmaterjalide ja aiakaupade poodides.Lähemalt Click & Grow toodete kohta saab lugeda: www.clickandgrow.com