Creative Business Cup konkurssi pikendati 13. maini

17. märts, 2015

Konkurss Creative Business Cup (CBC) Estonia  otsib innovaatiliste ja  loovate äriideedega ettevõtteid  Eestit esindama globaalsel ettevõtluskonkursil, mis toimub 17.-19. novembril Kopenhaagenis, Taanis. CBC Estonia konkursi eesmärk on leida parim ettevõte esindama Eestit finaalvõistlusel ja tugevdada Eesti mainet rahvusvaheliselt kui nutikate, innovaatiliste ja maailma muutvate ideede sünnipaika.

Eesti konkursi viib läbi Loov Eesti koostöös Tallinna Ettevõtlusinkubaatori, Tartu Loomemajanduskeskuse, Estonian Business School’i (EBS) ja Creativity Lab’iga.  Eelvoorudes osalemise tähtaeg on 30. aprill.

„Konkurss pole mõeldud ainult algajatele start-up’idele vaid eelkõige on oodatud loovust innovatsioonis kasutanud organisatsioonid ja ettevõtted. Ootame Eesti eelvoorudesse osalema loomevaldkonnaga koostöös  sündinud innovaatilisi äriideid, mis on esimesed sammud ärielus juba teinud või kujunenud juba edukaks. Kasuks tuleb, kui ettevõttel on juba  olemas kliendid, käive ja tehtud vähemalt esimesed sammud eksportimisel,“ selgitas Loov Eesti tegevjuht Eva Leemet.

 

Konkursi korraldaja, CBC juht Rasmus Wiinstedt Tscherning lisas, et tänapäeval on üha raskem on positsioneerida ettevõtteid loomeettevõtteks või mõneks muuks. „Loovus edendab innovatsiooni igal pool,“ ütles ta.
„Loomevaldkonna oskuste  kasutamine innovatsioonis võimaldab tekitada uusi vajadusi ja turge ning muuta ettevõtted globaalsel turul konkurentsivõimelisemaks. Samas juhib see ettevõtjate tähelepanu ühele seni vähekasutatud võimalusele,“ sõnas EBSi õppe- ja arendusprorektor Toomas Danneberg.

Konkursil osalemiseks on vaja täita detailne ankeet, milles antakse ülevaade toote või teenuse ideest ja meeskonnast. Ankeetide põhjal valitakse välja osalejad eelvoorudesse, mis toimuvad 20. mail Tartu Loomemajanduskeskuses ja 28. mail Tallinna Loomeinkubaatoris.

Eelvoorus tuleb ekspertide paneeli ees oma ettevõtte ideed tutvustada (pitchida) 3 minuti jooksul inglise keeles.  Eelvoorude parimad osalevad  16. juunil EBSis toimuval finaalvõistlusel rahvusvahelise ekspertidest koosneva žürii ees, kus valitakse välja kaks nominenti ja peavõitja, kes saab võimaluse pitchinguks CBC finaalvõistlusel Kopenhaagenis.

Kolm Eesti konkursil väljavalitud meeskonda osalevad CBC arendusprogrammis, lisaks saavad nad oma ettevõtte tutvustuse üles panna investorite jaoks mõeldud ülemaailmsesse infokeskkonda, osaleda konverentsil ja investorkohtumistel. Kolm parimat lülitatakse Balti- ja Põhjamaade ühisesse ettevalmistusvõrgustikku  ning neid valmistavad võistluseks ette parimad eksperdid sügisel toimuval Bootcampil.

Ülemaailmsel konkursil Creative Business Cup osaleb üle 300 ettevõtte rohkem kui 60 riigist, lisaks 20 000USD suurusele peaauhinnale on sel aastal ka rohkesti eriauhindu ning vastavalt valdkonnale saab osaleda eriprogrammides.

Eestist on varem CBCil osalenud 2014. aastal Aidenapp, Derelict Furniture ja Alfabox, 2013. aastal   esindas Eestit Ajujahil III auhinna pälvinud väikelaste pesutool Pesa ja 2012. aastal JomyBooks – veebipõhine lasteraamatute kirjastamise platvorm.

Loov Eesti on Creative Business Cup ametlik esindaja Eestis.
http://www.creativebusinesscup.com/

 

Lisainfot saab ja osalemisankeedid leiab SIIT

Kandideerimise tähtaeg on 30. aprilli kell 23:55.

 

Lisainfo

Eva Leemet

Loov Eesti tegevjuht

+372 5012558

www. looveesti.ee

 

Toomas Danneberg

Estonian Business Schooli õppe- ja arendusprorektor

+372 665 1317

www.ebs.ee