Deborah Dawton: “Kui teil ei ole plaanis sel aastal millessegi muusse investeerida, siis just nüüd on õige aeg disain enda kasuks tööle panna.”

19. jaanuar, 2012

deborah_dawtonTänapäeval adub enamik edukaid ettevõtjaid, et konkurentsivõimelisena püsimiseks tuleb pidevalt panustada innovatsiooni ja äri uuendamisse. Edukaimad neist teadvustavad, et edu võti peitub disainis. Odavaim saab olla ainult üks ettevõte, mis tähendab, et teised peavad millegi muu poolest eristuma. Mida aga võib-olla endale veel küllalt ei teadvustata, on see, et disain saab aidata edukusele kaasa mitmel erineval moel.
Milline on disaini abil saavutatud edukus? Kuidas saaksid Eesti ettevõtted oma efektiivsust disaini abil tõsta? Kuidas saada disaini tehtud investeeringutest maksimaalset kasu?

Suurbritannia Design Business Association (DBA) on juba 25 aastat välja andnud disaini efektiivsuse auhinda. Auhinnaga mõõdetakse disaini mõju disaini rakendanud ettevõttele. Järgnevad soovitused põhinevad aastatepikkusel uurimusel selle kohta, kuidas disain ettevõtlust soodustab:

1.    Edukad disainibürood räägivad oma tööst teistmoodi – nad mõistavad, mida edukaks äri tegemiseks vaja on ning suudavad ettevõtte tulemuslikkust ratsionaalselt suurendada, isegi kui tegu on väikeettevõttega.

2.    Edukatel disainibüroodel on palju kogemusi, mis ei pruugi olla otseselt teie valdkonnaga seotud, kuid millest on siiski kasu. Näiteks saab majapidamistarvete sektoris saadud kogemust hõlpsasti ära kasutada mööblitootmise vallas. Kõik sõltub ettevõtete tööprotsessist.

3.    Edukad disainbürood töötavad selle nimel, et oma kliendisuhteid hoida. Nad aitavad teil disainiprotsessis orienteeruda ja luua pikaajalise kliendisuhte, tagades head äritulemused aastateks.

Kui teil ei ole plaanis sel aastal millessegi muusse investeerida, siis on just nüüd õige aeg disain enda kasuks tööle panna!

Deborah Dawton

Suurbritannia Design Business Association tegevjuht
Euroopa Disainiassotsiatsioonide Liidu president

Deborah Dawton kirjutas eessõna Eesti disainibüroode kataloogile 2012, mille esitlus toimub 26. jaanuaril EASis. Info ja registreerumine siin.

Allikas: Disainikeskus