Delfi:Tallinlase imekruus võitis Fujitsu konkursil preemia

28. juuni, 2011

Tallinna Euroülikooli tudeng Nikita Mohirev sai eripreemia rahvusvahelisel konkursil Fujitsu Design Award 2011, kus osales üle 3000 inimese. Tallinlane pälvis auhinna elektroonilise mitmefunktsioonilise tassi loomise eest.

 

Mohirevi loodud digitaalsel tassilsaab kuvada vastavalt tujule emotikone ning selle abil saab lugeda ja kirjutada teateid, näiteks twitterdada. Imekruus töötab päikesepatarei jõul ning seda saab kasutada ka reklaamiekraanina või äratuskellana. Tass on loodud nii, et seda saab integreerida arvutivõrku või wifisse ning sellega saab üleslaadida fotosid.

“Võistluskategoorias, kus mina osalesin, oli vaja saata ideid, mis võivad inimesi aidata tulevikus,” selgitas Mohirev vene Delfile.
Mohirevi sõnul on täiesti võimalik, et 5-10 aasta pärast on tema idee elluviidud. “Konkursi eesmärk oli luua projekte järgmiseks aastakümneks. Ma arvan, et selleks ajaks on sellise kruusi tootmine võimalik. Energikandjad muutuvad ju üha väiksemaks ja ekraanide tootmine muutub aina lihtsamaks ja odavamaks,” sõnas Mohirev.
Konkursile saadeti 3353 tööd 99 riigist. Esikoha sai lätlanna Egle Ugintaite, kes mõtles välja kargu, mis mõõdab pulssi, kehatemperatuuri ja vererõhku.