Digital storytelling ehk viis rääkida iseendast loovalt

13. märts, 2014

kultuurikatel18. märtsil alustab Kultuurikatel digital storytelling koolituste sarja, et arendada digitaalsete lugude loomise oskusi ning aidata seeläbi kaasa elukestva õppe tulemuslikkusele Eestis.

Digitaalne lugu on digitaalne ülevaade iseendast, oma loomingust, oskustest ja teadmistest. Tegemist on loo jutustamise viisiga, mis on innovaatiline ja aktiivne vahend oma loomingu ja oskuste esiletõstmiseks. 

Digitaalne CV  sobib loomingulise elukutse esindajatele, kelle tegevust saab kõige paremini edasi anda pildis, videos, muusikas või liikumises. Digitaalse loo jutustamise meetod võib sobida ka neile, kelle arvates tavapärane elulookirjeldus või motivatsioonikiri ei ole piisavad, et enda mõtteid edasi anda.  

Esimene koolitus toimub kolmes etapis:

18. märts kell 18.00 – 21.00 / Koolituse tutvustus ja enda loo leidmine

31. märts kell 16.00 – 20.00 / Tehniline teostus ja lugude loomine

1. aprill kell 16.00 – 20.00 / Lugude esitlemine ja analüüsimine

Teine koolitus toimub kahes etapis:

19. märts kell 18.00 – 21.00 / Koolituse tutvustus ja enda loo leidmine

5. aprill kell 10.00 – 18.00 / Tehniline lugude loomine ja analüüsimine

Digitaalse CV meetod on Kultuurikatlas välja töötatud tänu Kvalues projektile, mille eesmärk on arendada digitaalsete lugude loomise oskusi. Võtmekompetentsi omajana aitame seeläbi kaasa elukestva õppe tulemuslikkusele Eestis.

Kvalues projekti raames koolitati 2013. aastal kokku 20 kultuurivaldkonna koolitajat Itaaliast, Inglismaalt, Saksamaalt, Eestist, Rootsis ja Bulgaariast, eesmärgiga tõsta digiloo kasutajate teadlikkust, oskusi ning parandada nende võimalusi tööturul. Lisainfo Kvalues projekti kohta: www.kvalues.eu  

 

Kvalues koolitus toimub EL projekti raames, millest tulenevalt soovime osalejate lugusid jagada hiljem projekti kodulehel: www.kvalues.eu