Disain on muutumas endastmõistetavaks

18. juuli, 2012

ilona_gurjanova_vaiksem

“Disain on muutumas endastmõistetavaks, inimestes tekitab disain seoseid – mingis mõttes on igaüks meist disainer,” arvab Eesti Disainerite Liidu esinaine Ilona Gurjanova. Loe edasi »

“Disain on muutumas endastmõistetavaks, inimestes tekitab disain seoseid – mingis mõttes on igaüks meist disainer. Selleks, et jõuda äratundmiseni, kes on õige disainer, tuleks lahti mõtestada disaineri teekond uute väärtuste loomisel. Disaineri tegevust saadavad alati kõrvalmõjud, olgu see siis ühiskond või keskkond. Seetõttu peaks tegelema Disainer disainiga, millel on tähendus. “Design Matters” loosungi all toimub 20.-23.septembrini VII Disainiöö.

Disainifestivali raames saab näha erinevate maade disainiauhindade paremikku, toimub mitmeid konkursse, kus eesti disainerid saavad tõestada oma konkurentsivõimet. Eesti Disaini Auhindu antakse välja selleks, et väärtustada disaineri rolli ühiskonnas ja demonstreerida disaini potentsiaali elukeskkonna inimväärsemaks muutmisel. Rahvusvaheline zürii lähtub tööde hindamisel eelkõige kriteeriumitest, milleks on kasutajasõbralikkus, innovatiivsus, ergonoomika, esteetilisus, keskkonnasõbralikkus. Eesti Disainerite Liit soovib disainiauhind BRUNO väljaandmisega soodustada disainerite, ettevõtete ja avaliku sektori koostööd ning tutvustada avalikkusele võimekaid eesti disainereid.”