Disainer Martin Pärn arutleb Tartus Eesti disaini tuleviku üle.

26. november, 2012

Disainiauhindade_naitusEesti Disainikeskus ja Eesti Rahva Muuseum kutsuvad 27. novembril kell 13.00 Eesti Rahva Muuseumi näitusemajja, kus üks SÄSI ellukutsujatest, disainer Martin Pärn tutvustab näitust „Disainiauhinnad 2012“ ning arutleb teemal Värsked ideed  ja eesti disaini tulevik.

Eesti Disainiauhinnad 2012 on Eesti esimene disainikonkurss, mis koondab ühe katuse alla disainimaastiku paremiku toote-, teenuse-, graafilises ja veebidisainis. Lisaks on luubi all noored disainerid oma kahe viimase aasta loominguga.

Noore disaineri auhinna SÄSI nominendid on valitud alla 30-aastaste Eesti disainerite hulgast, kes on kandideerinud oma viimase kahe aasta projektidega. SÄSI eesmärgiks on tuua noor värske disainipõlvkond ettevõtjate, avalikkuse ja disainisõprade silme ette.

Veel viimast nädalat avatud väljapanek SÄSI ja graafilise disaini 2012. aasta parimate autorite töödest näitab aasta parimat firmagraafikat, trükiseid, pakendeid, illustratsioone ja fotosid, keskkonnadisaini ja ekraanigraafikat.

Näituse mängulise kujunduse autorid on Mariana Hint ja Epp Õlekõrs.

Näitus jääb Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) avatuks 2. detsembrini 2012.

Eesti Disainikeskuse asutasid 2008. aastal Eesti Kunstiakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Disainerite Liit ja Eesti Disaini Instituut eesmärgiga edendada disainivaldkonda, koguda ja vahendada disainialast infot ja teadmisi ning suurendada disaini rolli Eesti ettevõtluses ja avalikus sektoris.