Disainerite ärilise mõtlemise arendamine ja toetamine peaks olema siht, kuhu suunas edasi liikuda

17. veebruar, 2014

sirli nomm dv

Sirli Nõmm: “Disainerite ärilise mõtlemise arendamine ja toetamine peaks olema siht, kuhu suunas edasi liikuda.” LOE EDASI

17. veebruaril kuulutati Londonis pidulikul auhinnagalal välja International Fashion Showcase 2014 (IFS) võitjad. Teist korda järjest valiti 27 riigi hulgast parimaks Eesti väljapanek, mis on märkimisväärne tunnustus eesti moedisainile. Eestit esindasid IFS’il Marit Ilison, Kärt Põldmann, Jo Nurm ja Sille Sikmann.

Eesti Disainikeskuse projektijuhi Sirli Nõmme sõnul näitab juba teist korda saadud tunnustus Londoni moenädala raames, et Eesti moedisain ja disain laiemalt on rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud ning suudab pakkuda konkurentsi ka ülitihedas Londoni kontekstis. “Väga suure tööga on kaks võitu saavutatud ja nüüd on peamine küsimus, kuidas minna edasi,” rääkis Nõmm.

“Selge on see, et kolmandat võitu meile samas kategoorias enam ei tule ja püüdlema peaksime hoopis disaineri auhinna poole, mis viiks meie disaineri Londoni moenädala põhiprogrammi,” so soovi Sirli loorberitele puhkama jääda.  “Vaadates Moenädala keskspunktis Somerset House’i showroomides ringi ning tutvudes seal esindatud disainerite loominguga võib öelda, et disaini koha pealt meie disainerid kindlasti alla ei jää. Arutasime Briti Moenõukogu inimestega nende toetus- ja inkubatsiooniprogramme noortele disaineritele ning tõdesime fakti, et just ärilises mõttes on meil pikk maa minna. Disainerite ärilise mõtlemise arendamine ja toetamine peaks olema siht, kuhu suunas edasi liikuda.”

International Fashion Showcase (IFS) on Briti Nõukogu ja Briti Moenõukogu poolt 2012. aastal algatatud projekt, mille raames tutvustatakse erinevate riikide andekamaid ja innovatiivsemaid disainereid. IFS on ajastatud just Londoni moenädalale, et tuua tõusvate disainitalentide väljapanekud moeaasta tippsündmust külastavate ajakirjanike, sisseostjate ja blogijate fookusesse.

 Jälgi toimuvat www.facebook.com/FreshEstFocus