Disainerite Stella Soomlais ja Marko Ala loodud velokott jõuab seeriatootmisesse

14. mai, 2013

cyclebag1Alates juunikuust jõuab seeriatootmisesse 365 disaineritetandemi uuenduslik ning rahvusvaheliselt tunnustautd velokott CycleBag. Velokott on disainitud spetsiaalselt kolmnurkse raamiga ratastele, millel puudub võimalus transportida asju pakiraamil või korvis. Nüüd saab rattaomanik kõik vajaliku mahutada funktsionaalsesse kotti, mis raamile kinnitudes täidab meesterataste eripärase tühimiku.

’’Kuigi kott on mõeldud meesteratastele, ei tähenda see, et CycleBag ei sobiks naistele, kes eelistavad kruiisimiseks just seda algselt vastassugupoolele mõeldud velomudelit,’’ tõdeb Stella Soomlais, üks koti loojatest. ’’Koti disainimisel on arvestatud ka seda, et isegi kui CycleBag on vajalikest asjadest pungil, ei sega see pedaalimist, sobides seega nii kihutajale kui ka päiksenautlejale,’’ lisab ta.

cyclebag2Disainerid tõdevad, et väiketiraaži ettevalmistamisel täiustati juba olemasolevat prototüüpi. ’’Kott kinnitub raami külge kolmest kohast ning tänu kavalale süsteemile saab seda kergelt ratta külge panna,’’ selgitab Marko Ala, teine tandemi liige. ’’Koti eemaldamiseks pole vaja pikka manuaali läbi lugeda – see käib lihtsalt ja kibekähku,’’ kinnitab Ala. ’’Kui ratas pargitud, saab kotti mugavalt kanda nii käe otsas kui õlal, sest kummidega süsteem põhipaneeli küljes tõmbab rattakinnitused justkui imeväel koti sisse peitu,’’ jagab ta selgitusi kasutusmugavuse kohta.

Rattakoti põhipaneel on valmistatud merevineerist, tänu millele ei pea rattasõitja pelgama ei vihma ega tuult ning ajahamba-kindlast täisnahast taskud teenivad kotiomanikku aastaid. Kott sobib nii töö- kui lõbureisideks, sest kahte ruumikasse sahtlisse, millele pääseb ligi ka siis, kui kott ratta külge on kinnitatud, mahuvad ära nii tähtsad A4 formaadis töödokumendid kui ka lõõgastav piknikukraam.

Rattakotti saab osata Eesti Disaini Maja galeriist ja Stella Soomlaisi stuudiost (mõlemad asuvad aadressil Kalasadama 8, Tallinn). Huvilistel, kel soov kott endale saada varem, palutavad disainerid esitada tellimus Stella Soomlaisi stuudios.

CycleBag kuulub brändi 365 rattaaksessuaaride kollektsiooni. 365 on bränd, mis tegeleb aksessuaaride disainimisega slow life elustiili järgijatele. 365 eelistab naturaalseid ja kauakestvaid materjale, et luua ajatuid disaine, mille märksõnadeks on funktsionaalsus ja originaalsus. Bränd keskendub uudsetele lahendustele ja naudingute pakkumisele ning õhutab inimesi märkama ilu nende ümber. 365 hüüdlause on „Elu on ilus“, sest nii ju ongi!

Brändi 365 taga on disaineritetandem Stella Soomlais ja Marko Ala. CycleBag valiti käesoleval aastal Hong Kongis peetaval “Design-A-Bag” konkursil “Eco-Friendly Weekend” kategooria võidutööks. Brändi tegemistega saab end kursis hoida Facebooki kaudu.

Lisainfo Facebookist: https://www.facebook.com/pages/365-Design/150228121675840 või stellasoomlais@gmail.com