Disaini ja mahekosmeetika puhtast loodusest sündinud tooted Lõuna-Koreas

18. detsember, 2023

Loov Eesti üks peamisi tegevussuundi on Eesti loomemajanduse rahvusvahelistumine.  Eesti disaini ja mahekosmeetika populariseerimiseks andis hea võimaluse Välisministeerium, kes soovis Lõuna-Koreasse, Souli saatkonna juurde loodavasse ettevõtluskeskusesse  luua Eesti tooteid tutvustava näituse. Haarasime härjal sarvist ja koostöös  Organic Estonia ja Motor agentuuriga töötasime välja näituse PUHTAST LOODUSEST SÜNDINUD TOOTED, kus oma tooteid tutvustavad 18 Eesti ettevõtet.

 Me hoiame oma loodust ja oleme selle üle uhked. Suhtume oma looduse hoidmisesse tõsiselt – üle poole meie maast on kaetud metsadega, veerandi maast oleme hoidnud looduskaitsealadeks ja varsti on veerand meie põllumajandusest on mahepõllumajandus, mis tänapäeva maailmas on harukordsed väärtused.

 Eesti disaini ja mahekosmeetika näitusega soovime jagada kogemusi ja tõestada, et minimalistlik ning jätkusuutlik disain aitab hoida ja säilitada loodust, pakkudes samal ajal silmailu ja kasutusmugavust ning mahedatest, looduslikest  toorainetest valminud  kosmeetika on nahasõbralik, kuid samas tõhus.

 Väljapanekus osalevad 10 disaini ja 8 mahekosmeetika ettevõtet, kes tunnevad huvi Lõuna-Korea turu vastu ja on valmis ka sealsel turul oma toodete müügiks. Disainipoolelt on esindatud Woolish, Reet Aus, KOOS, Lucky Laika, Maria Rästa, Mirgoods, RADIS, Urbsill, SUTU ning uBent. Kõik osalevad disainibrändid lähtuvad jätkusuutliku disaini põhimõtetest. Mahekosmeetika tootjad kasutavad ainult looduslikke tooraineid. Koostöös Organic Estoniaga väljavalitud mahekosmeetka brändidest on esindatud Aesti, Magrada, Viking Beauty, D`Difference, Maiwistik, Nurme, North Beauty ning Hoia. 

 Eesti disaini ja mahekosmeetika väljapanek Lõuna-Koreas, Soulis asetsevas Eesti Ettevõtluskeskuses, avatakse 2024 aasta esimeses kvartalis.

 Soovime kõigile ettevõtjatele edu ja loodame, et terveks aastaks avatuks jääv näitus toob ka rohkelt kontakte võimalikelt edasimüüjatelt.

 Eesti loovus maailma!