Disainiauhind Bruno

24. august, 2010

Juba kolmandat korda antakse disainiauhind Bruno parimale eesti toote loojale, parima disainiprojekti autorile ning ettevõttele, kes rakendab eeskujulikult design management-i. Auhind on nime saanud disainikateedri rajaja prof Bruno Tombergi järgi.


Eesti disaini auhinda on antud välja ka disainikateedri poolt kaheksakümnendatel. Initsiaatoriks professor Tomberg. Eesti majandusedu sõltub paljuski ekspordist ja innovatsioonitasemest. Uued konkurentsivõimelised tooted ja teenused sünnivad koostöös disaineritega. Eesti turu väiksusest tingitud kasinad müügikäibed ja suhteliselt passiivne disainerite hõivatus kohalikus tootmises ja ettevõtluses ei heidutada disainereid oma erialal parimaid tulemusi saavutamast. Disainiauhinna välja andmisega soovib EDL soovib väärtustada disaineri ametit ja demonstreerida disaini potentsiaali. Kandideerimine Eesti disaini auhinnale BRUNO algas 16.juulil ja kestab kuni 1.septembrini 2010.


Auhinnafond on 150 000 krooni. Žürii on rahvusvaheline. Pärast konverentsi päevast antakse pidulikult laureaatidele üle auhinnad.


Auhinnad kuulutatakse välja pidulikul gaalaõhtul Disainiööl, 24.septembril 2010. Arhitektuuri- ja Disainigaleriis toimub nominentide näitus, millega kaasneb trükis.

OSALE

Disainer: Pavel Sidorenko
Kategooria: parim disainiprojekt

Disainer: Marko Uibo, Veiko Liis
Kategooria: parim tootedisainDisainer: Tiit Liiv
Kategooria: parim tootedisain

Disainer: Karin Luuk
Kategooria: parim tootedisain

Disainer: ANNI VARM
Kategooria: parim tootedisain

Disainer: Andres Uibomäe
Kategooria: parim tootedisain