Disainifestival Disainiöö raames toimuval Pecha Kucha üritusel astub ülesse tuntud Poola disaini propageerija

06. september, 2011
altDisainifestivali Disainiöö raames toimub 22.septembril Pecha Kucha, kus ühena esinejatest astub ülesse Agnieszka Jacobson-Cielecka. Lisaks Agnieszkale astuvad üritusel ülesse mitmed tuntud ja tunnustatud loomeinimesed Eestist.
Agnieszka Jacobson-Cielecka on Poola tunnustatud vabakutseline kuraator, disainikriitik, ajakirjanik ning kirjastaja. Peale seda kui ta „Elle Decorationi”, mille ta ise Poola turule tõi, peatoimetaja kohalt peale seitset aastat lahkus ning hakkas tegelema õpetamise ja disaininäituste kureerimisega, on Agnieszka Jacobson-Cieleckast saanud üks põhilisi Poola ja rahvusvaheliste noorte disainerite toetajaid. Ta peab loenguid hetketrendide teemadel, avaldab disaini- ja elustiilialaseid artikleid ja on mitmetel konkurssidel kohtunikuks püüdes kõige selle abil levitada disainialaseid teadmisi. Koostöös mitmete Poola ja muude riikide kultuuriinstitutsioonidega organiseerib ta disaininäituseid üle maailma.
’’Hindan kõrgelt mulle avanevat võimalust Eestit, Eesti disaini ja disainereid tundma õppida. Ma loodan, et ma saan vahetada kogemusi ja ideid ning tutvuda paljude inimestega. Ma tahan teile Poolast ja meie töödest rääkida,’’ selgitab Agnieszka Jacobson-Cielecka oma külaskäigu eesmärke. Ta lisab: ’’Need kohtumised on kui mootori käivitamine – sa ei tea, mis täpselt juhtub, aga sa tead, et see kindlasti juhtub.’’
Pecha Kucha on üritus, kus omavahel saavad suhelda disainerid ja loomeinimesed. Ettekanne, mille pikkus on määratletud 20 slaidiga, millest iga üksiku slaidi pikkus 20 sekundit,  on selleks, et anda esinejale võimalus jagada oma mõtteid ja filosoofiat ning tutvustada oma töid ja tegemisi.
Pecha Kucha toimub Disainiöö Keskuses (Rotermanni kaubamaja I korrus) neljapäeval, 22. septembrilalgusega kell 18. Õhtut juhib arhitekt Aet Ader.  Lühiettekannetega esinevad ka mitmed väliskülalised. Piletid eelmüügist: Piletilevist 4 €, Piletilevist sooduspilet 3,2 €, kohapeal 5 €, kohapeal sooduspilet 4 €.
Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 programmi kuuluv Euroopa Innovatsioonifestival IF… ja Disainiöö toimub 16.-25.septembril Tallinnas. Innovatsioonifestivali elluviimisel osaleb 2 aasta jooksul kokku 6 linna – Barcelona, Milano, Kortrijk, Lissabon, Vilnius ja Tallinn. Fookuses on innovatsioon ja inimkeskne disain, sotsiaalne kaasatus, mobiilsus, säästlikkus ning tehnoloogia mõju igapäevaelule.
Kuuenda disainifestivali programm on Euroopa kultuuripealinnale kohaselt mahukas. Kavasse kuuluvad rahvusvahelised disaininäitused, konkursid, erinevad konverentsid, töötoad, Disainioksjon, Pecha Kucha, võrgustumiseks loodud Disainiööklubi, moeetendused ja palju muud. Väärika punkti paneb festivalile Euroopa Disainijuhtimise Auhindade pidulik gala.
Lisainfo Pecha Kucha kohta: