Disainikeskus: Eesti disaini areng täna ja homme

03. detsember, 2009

Neljapäeval, 3. detsembril algusega kl 16 kutsuvad Eesti Disainikeskus ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM) ettevõtjaid ja disainereid Baltika Kvartali Moelaval (Veerenni 24) toimuvasse mõttekotta “Kuidas toetada Eesti disaini arengut?”, et tutvustada disaini arengukava koostamise tagamaid ning üheskoos diskuteerida valdkonna edasist arendamist.

Käesoleval aastal algatati MKMis riikliku disaini arengukava koostamise protsess. Tänaseks on teemat arutatud erinevate partneritega ning on läbi viidud uuringuid nii ettevõtjate kui ka disainerite hulgas. Mõttekojas tutvustataksegi OÜ BOND Uuringud poolt teostatud kvalitatiivuuringute tulemusi ja selgitatakse disaini arengukava koostamise tagamaid.

Diskussioonil otsitakse vastuseid küsimustele kuidas arendada Eesti disainisektorit, kuidas soodustada koostööd erinevate osapoolte vahel ning kuidas riiklikul tasandil disainivaldkonna arengut toetada.

Lisaks tutvustab Eesti Disainikeskus värskelt ilmunud poliitikasoovituste kogumikku „Disaini lõimimine regionaaltasandi innovatsioonipoliitikasse“, mis on valminud 11 partneri koostöös europrojektis SEE.

Osalemine on tasuta. Soovitav on eelnevalt registreeruda www.disainikeskus.ee. Mõttekoda toetavad Tallinna Linn, Kultuurkapital ning Euroopa Liit INTERREG IVC programmi kaudu.

Lisateave:
Marina Vilop
projektijuht
+372 631 1508
marina@disainikeskus.ee
www.disainikeskus.ee

Katrin Mesilane
meedianõunik
5169139