Disainikonkurss “Meeste Asi”

05. veebruar, 2013

UnknownTulles vastu disainihuvilistele klientidele, kellele on valmistanud pettumust turul valitsev maskuliinsete ja meestele suunatud väiketoodete nappus, kuulutab Eesti Disainerite Liit koostöös Eesti Disaini Maja galeriiga välja konkursi “Meeste Asi”. 

 

Eelkõige professionaalidele suunatud avalik konkurss on jätkuks eelmisel aastal edukalt läbiviidud konkursile “Väike Asi”, mis tõi turule hulgaliselt uudseid, praktilisi ning esteetiliselt nauditavaid väiketooteid, nendest märkimisväärsemad on triangel “Vaikuse murdja” (T.Luisk, M.Pütsep), tordilusikas “Puu” (Pult), “Linnupete” lusikad (Ene Raud), k00d.ee kindad, kirjaklamber KILU jne. Järjekorda ootab ka konkurss “Laste Asi”.

Osavõtjatelt oodatakse innovaatilisi tooteideid, mis täidavad kaasaegse mehe vajadustest lähtuvaid unistusi ning pakuvad osturõõmu kinginäljas naisostlejatele. Eelistatud on kvaliteetsed kauakestvad naturaalsed materjalid, korralikult viimistletud detailid, sihtgrupiga läbitestitud funtsionaalsus. Kasuks tulevad väljatöötatud brändi tunnused (toote nimi, sildid, kaubamärk, pakend jne). Osavõtjate töid hindab disaineritest ja meessoost arvamusliidritest koosnev zürii. 

Auhinnafond on 5000 EUR

I koht 2500 EUR (millest 1500 EUR on ostupreemia ehk selle summa eest ostab EDL võidutooteid) 

II koht 1500 EUR (millest 700 EUR on ostupreemia)  

III koht 1000 EUR (millest 500 EUR ostupreemia).

Nominentide töödest korraldatakse näitus. Parimatele toodetele antakse müügi- ja promovõimalus Eesti Disaini Maja galerii kaudu. 

Esitada on vaja valmis toode / prototüüp, toote kirjeldus (nt materjalid, tehnoloogia jne), disaineri ja tootja kontaktinfo ning autorihind edasimüüjale (10se tellimuse puhul, ilma km ja juurdehindluseta). 

Konkurss on anonüümne. Tööd palume tuua hiljemalt 1.aprilliks Eesti Disaini Maja galeriisse (Kalasadama 8) ja varustada märgusõnaga ning kinnise ümbrikuga, milles on osaleja andmed. Võitjad kuulutatakse välja 5.aprillil 2013.