Disainikonkurss VEGS Fashion Contest Tallinn 2017 – tähtaeg 20. juuni!

18. juuni, 2017

9. mail kuulutati välja keskkonnasõbraliku rõivadisaini konkurss VEGS Fashion Contest Tallinn 2017, mille eesmärgiks on Eesti rõivadisainis loodussõbralike ning innovaatiliste materjalide ja nende kasutusviiside populariseerimine ning koostöö arendamine Eesti ja Itaalia disainisektorite vahel. Konkurss toimub koostöös Eesti tekstiilibrändiga VEGS, Itaalia vegan moesuuna ühe eestvedajaga VEGAN LIFE, Eesti Disainerite Liidu (EDL) ja Estonian Fashion Brands Associationiga (EFBA).

Konkursi teemaks on “PLANET GAIA 2050 – elu uues maailmas” ja see viib meid futuristlikku maailma, kus inimtsivilisatsioon näitab oma parimat palet – austatakse keskkonda ja elusolendeid ning rõivastiilis valitseb vastutustundlik funktsionaalsus, mis põhineb looduslikel ja tervisesõbralikel, ent innovaatilistel vegan kangastel.

Konkursil osalemise tähtaeg on 20. juuni 2017, moejooniseid oodatakse e-posti aadressidele edl@edl.ee või evelin.ojamets@efba-fashion.com. Laekunud töödest valib rahvusvaheline zürii kümme finalisti, kes kõik saavad kuus meetrit kahte erinevat tüüpi vegan kangast prototüüpide teostamiseks. Itaaliast saabuvad vegan kangad antakse finalistidele üle hiljemalt 2. juulil.

Finalistide prototüüpe oodatakse hiljemalt 2. septembriks 2017, täpsemad detailid antakse teada moejooniste põhjal väljaselgitatud kümnele finalistile juba konkursi käigus. VEGS Fashion Contest Tallinn 2017 konkursi auhinnatseremoonia toimub sügisese Disainiöö raames Tallinna Linnahallis.

Konkursi auhindadeks on Itaalia-poolsed korraldajad pannud välja I koha võitjale 300 EUR ja II koha võitjale 100 EUR kulude katmiseks, kuid suurimaks auhinnaks on kindlasti hilisem 5% litsentsitasu rõivaste hulgimüügihinnast, kuna loodud prototüüp/prototüübid antakse tootmisse ning neid müüakse ja turundatakse rahvusvaheliselt.

 

“PLANET GAIA 2050 – elu uues maailmas”

Konkursi teema kirjeldus

Aastate pärast maandub Inimene planeedil Gaia ja seob oma tuleviku jäädavalt planeeti asustava arenenud tsivilisatsiooniga, kus valitsevad õiglased seadused, rasside ja usu puudumine. Ühiskonnas pole vastuolusid, kõigile on tagatud võrdsed õigused, valitseb keeld küttida või vigastada loomi ning elustiiliks on veganlus.

Temperatuur on püsivalt +25 kraadi, kõikide kasutuses on avarad rohealad, linnad on ehitatud loodushoiust lähtuvalt, transport on korraldatud mugavalt, ühisalad on kõigile ligipääsetavad, puudub keskkonnareostus.

Selles idüllilises keskkonnas õpetavad ühiskonnale kasulikku majanduslikku mõtlemist inimesed, kes on selleks missiooniks välja valitud. Nad rakendavad vabalt oma individuaalseid võimeid ja oskusi ning pole mõjutatud majanduslikest faktoritest.

Konkursi eesmärk on leida disainereid, kes on võimelised looma uue tsivilisatsiooni väljendusena loodust austava eetilise moe kontseptsiooni, mis pole kantud planeet Maa stiili ja moe pärandist. Inimsed kannavad oma rõivaid täiesti teadlikuna riietuse korrektsest kasutamisest, loovuse stiil ja väljenduslaad on seotud rõivaste kandjate mõttemaailmaga.

Oodatakse konkursist osavõtjatelt stiilseid ja funktsionaalseid rõivaid meestele ja naistele naturaalsetest vegan ja VEGAN LIFE kangastest.

Lisainformatsioon:

Ilona Gurjanova

Eesti Disainerite Liit

leart@estpak.ee

+ 372 55573687